H Terugblik 37 treffer te helpen. Een Tilburger wist de inzet te keren op de doellijn. Kort daarop had Klaas Jan Huntelaar meer geluk. De spits profiteerde van een foutje van Zois, die een inzet van Sneijder niet onder controle kreeg. Huntelaar schoot van dichtbij raak: 0-2. Zois had daarna wel volledige controle over een afstandsschot van Edgar Davids. Omdat de Alkmaarders in Rotterdam niet voorbij Excelsior kwamen en PSV verder afstand nam van Vitesse (5-1), had Ajax Urby Emanuelson, de maker van het eerste doelpunt, verlaat ontgoocheld het veld. Ajax liep de landstitel net mis. Edgar Davids was weer een van de betere spelers op het veld. Met Davids in de ploeg verloor Ajax geen enkele competitiewedstrijd. de doelpunten nog harder nodig. Op ba sis van het betere doelsaldo was PSV een kwartier voor tijd virtueel lijstaanvoerder. Huntelaar had de Amsterdammers dich terbij PSV kunnen brengen. Zijn inzet ver dween net naast het doel. Roger mikte de bal in de slotfase ook net naast. Ook met Maarten Stekelenburg in de aanval was het de gasten niet gegeven de voorsprong verder uit te breiden. De keeper zorgde voor extra druk bij de laatste corner van de wedstrijd. Het hielp helaas weinig. Ajax won welis waar van Willem II, maar zag PSV langszij komen. De virtuele lijstaanvoerder mocht zich rond 16.15 uur de echte landskampi oen noemen. Het Eindhovense doelsaldo was één doelpunt beter. Eredivisie Zondag 29 april 2007 - Willem II Stadion, Tilburg -14.000 Scheidsrechter: Ben Haverkort Willem II - Ajax 0-2 (0-1) Scoreverloop: 17. Urby Emanuelson 0-167. Klaas Jan Huntelaar 0-2 Willem II: Peter Zois, Thomas Baelum, Delano Hill, Ibrahim Kargbo, Steef Nieuwendaal, Frank van der Struijk, Said Boutahar, Jens Janse (90. Nuelson Wau), Arjan Swinkels (75. Geert den Ouden), Cristiano (76. Ronnie Reniers), Anouar Hadouir Coach: Dennis van Wijk Niet ingezet: Edwin Herman, Ahmet Altin, Kristof Imschoot Ajax: Maarten Stekelenburg, Urby Emanuelson (83. Roger), George Ogararu, Gregory van der Wiel, Thomas Vermaelen, Edgar Davids, Gabri, Wesley Sneijder, Ryan Babel (71Kenneth Perez), Tom de Mul (46. Nicolae Mitea), Klaas Jan Huntelaar Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Olaf Lindenbergh Ajax Kick Off sc Heerenveen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 37