Ajax komt één goal tekort voor titel 36 Terugblik Willem II - Ajax Teleurstelling in Tilburg. Ajax won bij Willem II (0-2), maar uiteindelijk nam PSV de kampioens- schaal in ontvangst. De Amsterdammers wer den op de valreep af getroefd op doelsaldo; PSV won de titel met één doelpunt verschil. De laatste wedstrijd in de reguliere competi tie had veel weg van een schaakwedstrijd, die op drie verschil lende schaakborden werd gestreden. Op het 'eigen' bord moest Ajax een doelpuntrijke zege op Willem II rea liseren. Daarnaast werden - op de virtuele extra schaakborden - de verrichtingen in Rotterdam (Excelsior - AZ) en Eindhoven (PSV - Vitesse) gevolgd. 'Goole maokeü!' was de, in onvervalst Tilburgs, op beide dug-outs aangebrachte en ongetwijfeld opzwepend bedoelde tekst. Het was een aanmoediging die toch vooral de Amsterdammers ter harte moesten ne men. Om koploper AZ in te halen leken Thomas Vermaelen komt veel hoger dan zijn tegenstander. Klaas Jan Huntelaar was goed voor een doelpunt tegen Willem II, waarmee hij zijn seizoenstotaal op 21 goals bracht. zondag 14.30 uur slechts doelpunten en een zege nodig. Om PSV in elk geval op doelsaldo achter zich te houden moest (veel) worden gescoord. Ajax drong daarom vanaf de aftrap di rect flink aan. Afstandsschoten van Wesley Sneijder, Gregory van der Wiel en Gabri mis ten in de beginfase doel. Urby Emanuelson had na twintig minuten meer geluk. De mee opgekomen linksback zag zijn poeier een tik keltje gelukkig in het doel van keeper Peter Zois verdwijnen. Omdat ook pogingen van Ryan Babel en Sneijder geen extra treffer opleverden, koesterden de gasten bij rust een nipte voorsprong: 0-1De Alkmaarders ston den op dat moment nog naast Excelsior (1-1). PSV hield Vitesse onder zich: 2-1. De Amsterdammers moesten het in Tilburg doen zonder Jaap Stam. De eerste aanvoer der kampt nog met een hamstringblessure. De routinier werd, net als eerder tegen FC Twente, uitstekend vervangen door Van der Wiel. John Heitinga was ook al gedwongen tot toekijken. De Ajacied was geschorst. Thomas Vermaelen, naast Van der Wiel geposteerd in het hart van de verdediging, leek Ajax met een kopbal aan een tweede sc Heerenveen Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 36