Mll*± Ajacicd de wedstrijd RKC Waalwijk speelde net als tien dagen eerder stevig, maar nu bleef Ajax wel overeind Bijna acht maanden later viel er opnieuw veel te genieten voor de ArenA-bezoekers. De openingstreffer van Wesley Sneijder was er een van grote schoonheid. De sterk spelende middenvelder sloeg even fraai als keihard toe uit een vrije trap. RKC-keeper Erwin Lemmens had het nakijken: 1-0. Een eigen doelpunt van John Heitinga bracht de gasten even terug in de race. De stoere verdediger werkte de bal uiterst ongelukkig voorbij zijn eigen doelman Maarten Stekelenburg. Gelukkig ging, net als tien dagen eerder in Waalwijk, doelman Lemmens opnieuw in de fout tegen Ajax. De Belg kreeg een vrije trap van Sneijder niet onder controle. Gabri profiteerde door de bal subtiel over de doel lijn te werken. 'Na de 2-1 was het een gelopen koers,' keek coach Henk ten Cate terug. 'De tweede helft liep het bij ons beter. We speelden toen sneller. Voor rust hadden we moeite met het vinden Gabri was de Ajacied van de wedstrijd in de halve finale van de KNVB Beker. Terugblik 33 van de vrije man. Dat was George Ogararu. Na de pauze was er één ploeg die domi neerde; dat was Ajax. Als we minder slordig met de kansen waren omgesprongen, was de uitslag hoger ge weest. Eerlijk gezegd was het vanavond ook niet gemakke lijk. RKC speelde goed georganiseerd. Op mijn groep stond bovendien best wat spanning. Dit Ajax is duidelijk een ploeg in de groei, die heel goede wedstrijden afwisselt met minder goede duels. Laten we ook niet vergeten dat we drie ervaren krachten missen. Dit duel moet je ook los zien van de titelstrijd, al geeft deze zege wel extra vertrouwen. Ik ben op dit moment in elk geval blij dat we de finale hebben gehaald.' Gesterkt door de tweede voorsprong van de avond en moreel gesteund door het meele vende publiek, trokken de Ajacieden (bijna) alle voetbalregisters open. Oogstrelende staaltjes voetbal rolden over de ArenA- mat. Een van de fraaiste staaltjes, een mooie combinatie, leverde de thuisploeg een derde treffer op. George Ogararu be diende Kenneth Perez op maat met een balletje achter zijn standbeen langs. De Deen behield het overzicht en schoof de bal af op Sneijder. Invaller Nicolae Mitea - nog geen vijf minuten in het veld - kon de bal vervolgens simpel inschieten: 3-1. KNVB Beker Woensdag 18 april 2007 - Amsterdam ArenA - 34.600 Scheidsrechter: Ruud Bossen Ajax - RKC Waalwijk 3-1 (1-1) Scoreverloop: 12. Wesley Sneijder 1 -0,32. John Heitinga 1 -1 (e.d.), 66. Gabri 2-1 88. Nicolae Mitea 3-1 Ajax: Maarten Stekelenburg, George Ogararu, John Heitinga, Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson, Gabri, Wesley Sneijder (89. Jeffrey Sarpong), Edgar Davids, Tom de Mul (84. Nicolae Mitea), Klaas Jan Huntelaar, Ryan Babel (73. Kenneth Perez) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Gregory van der Wiel, Olaf Lindenbergh, Roger RKC Waalwijk: Erwin Lemmens, Tim Bakens, Milano Koenders, Dustley Mulder, Patrick van Diemen, Ruud Berger (14. Hans Mulder, 63. Ricky van den Bergh), Anthony Obodai, Jan Vertonghen, Tim Janssen, Tarik Sektioui (81Luwamo Garcia), Hans van de Haar Coach: Mark Wotte Niet ingezet: Jurgen Wevers, Virgillio Teixeira, Ramon van Haaren, Ivan Vicelich Ajax Kick Off se Heerenveen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 33