Gertjan Verbeek is blij met Ajax De tegenstander 29 Na afloop van de laatste competitiewedstrijd te gen Feyenoord reageerde Gertjan Verbeek stellig op de vraag wat hij van Ajax vond als tegenstander in de play-offs: 'We zijn blij met Ajax. Natuurlijk, want dat betekent dat we vijfde zijn geworden. Liever Ajax dan FC Groningen.' De Friese trainer leverde met zijn elftal andermaal een puike prestatie. Net als vorig seizoen werd er Europees voetbal af gedwongen. In totaal voor de vierde opeenvolgende maal. Heerenveen heeft zich in het laatste decennium ontwikkeld tot een meer dan gemiddelde subtopper. De club groeit maar door. Het stadion herbergt in middels 26.000 mensen en de - met name op Scandinavië ge richte - scouting functioneert bijzonder goed. De club is daarbij veel dank verschuldigd aan Verbeek en diens voor ganger, Foppe de Haan. Na jaren zaaien is er een imposant voetbalbolwerk gegroeid in Friesland. Verbeek: 'Wij willen een stabiele subtopper worden. Het is een probleem dat we steeds spelers kwijtraken, daardoor moet je steeds opnieuw gaan bouwen. Het is ontzettend knap dat we opnieuw Europees voetbal hebben afgedwongen. Wat er na dit seizoen gebeurt, is even afwachten. Ik hoop dat we Alves kunnen behouden. Zijn aanwe zigheid scheelt nogal wat. Maar ja, wat als een club als Chelsea zich meldt?' Dit jaar heeft sc Heerenveen uitzicht op een tweede deelname aan de Champions League. In 2000 debuteerde de club in Europa's eliteklas. Om opnieuw op examen te mo gen, dient sc Heerenveen wel eerst Ajax te elimineren. Voor aanvang van het tweeluik met Ajax noemde Verbeek de tegenstander favoriet: 'Wij zijn vijfde geworden. Het gat met de ploegen boven ons is groot. Maar dat Gertjan Verbeek: 'Mijn ploeg is in staat om te pieken.' PRO SHOTS/Stanley Gontha betekent niet dat we kansloos zijn. In duels als deze is alles mogelijk. Bovendien, mijn ploeg is in staat om te pieken én wij hebben Alves.' Alves is dit jaar niet alleen topscorer van Nederland, hij is tevens uitgeroepen tot beste speler van het land in de verkie zing van De Telegraaf. Alves eindigde voor Phillip Cocu en Alex op de eerste plaats en krijgt daarvoor in september de Gouden Schoen overhandigd. 'Die Afonso is me een kanjer,' aldus chef rap porteurs Dick Schneider op de site van De Telegraaf. De oud-voetballer is zeer te spre ken over de gouddelver uit Belo Horizonte. 'Hij is een fantastische afspiegeling van het afgelopen seizoen. Zo constant spe lend en zo veel scorend. Maar dat niet al leen. Hij kan ook heel goed voetballen. De Gouden Schoen komt hem daarom ten volle toe. Hij geeft een extra dimensie aan het Nederlandse voetbal.' Ajax Kick Off sc Heerenveen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 29