Gonzalo Garcia-Garzi'a Rugnummer: 17 geboren: 13-10-1983 te Montevideo (Spanje) Vorige club: AGOW positie: middenvel Aantal wedstrijden vorig seizoen: 0 Doelpunten: 1 „Oh, sta ik deze keer in het programmablad; leuk!", zei Gonzalo Garcia-Garcia toen hij voor deze rubriek werd benaderd. Alleen wist hij niet zeker of hij vanavond van de partij zou zijn. „Dat hoop ik natuurlijk wel, maar de beslissing is aan de trainer", aldus Gonzalo. „Ik ben in elk geval weer helemaal fit. Afgelopen woensdag heb ik een uur meegedaan met de Beloften in de bekerfinale. Alles voelde goed, dus..." Hoewel hij in het Beloftenteam zijn niet geringe voetbalcapaciteiten al regelmatig etaleerde, moest het 'grote legioen' enig geduld betrachten alvorens men zich een duidelijke mening kon vormen. Getuige de vele positieve reacties op, en vanaf, de tribunes waren de fans echter al heel snel overtuigd. Zijn fluwelen balbehandeling bracht de liefhebbers regelmatig in vervoering, het enige wat nog ontbrak was een effectieve finishing touch. Dat hij wel degelijk over scorend vermogen beschikt, bewees de 23-jarige spits al vele malen in het succesvolle team van Henk Herder. Opvallend daarbij was dat zijn treffers veelal wonderschoon waren. Eerst in de tweede seizoenshelft kreeg de technische begaafde Gonzalo de kans zich op het hoogste niveau te bewijzen. „Natuurlijk was ik ongeduldig, vooral omdat ik dacht er allang klaar voor te zijn. Achteraf terecht, dachten de trainers daar echter anders over. Want de stap van de eerste naar de eredivisie is toch behoorlijk groot. Niet zo zeer qua trainingsniveau, m'n aanpassing verliep redelijk snel, maar wel voor wat de manier van spelen betreft. Zo wordt hier van een aanvaller verwacht dat 'ie zich niet alleen voorwaarts richt, maar ook verdedigend werk doet. Daar moest ik echt aan wennen." Op zijn eerste doelpunt in de Heerenveense hoofdmacht moest even worden gewacht, maar ondertussen had Garcia-Garcia voetbalminnend Nederland al wel overtuigd van zijn kwaliteiten. De fraaie wijze waarop hij Lasse Nilsson in de Arena in staat stelde de 0-1 te scoren, werd herhaalde malen in beeld gebracht. Uit tegen Sparta tekende Gonzalo eindelijk zijn eerste 'echte' treffer in Heerenveense dienst aan. De tevredenheid daarover werd na afloop echter overtroffen door de teleurstelling over het onnodige puntenverlies. Dat uiteindelijk toch beslag kon worden gelegd op de vijfde plek, geeft de Spaanse Uruguees dan ook een tevreden gevoel. „Dat hebben we dan toch maar bereikt. Nu kunnen we lekker onbevangen de tweestrijd met Ajax aangaan. Ik heb er wel een goed gevoel over en misschien krijg ik de kans dat vanavond in daden om te zetten." Bert Veenstra

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 7