sc Heerenveen - Ajax ■Voor de aftrap ^JIpoly VARISO Na de spectaculaire ontknoping van de reguliere competitie en de daarbij behorende ontlading, mag sc Heerenveen vanavond aantreden in wat 'de slagroom op het toetje' moet worden: De play offs voor plaatsing voor de voorronde van de Champions League. De mannen van Gertjan Verbeek hebben na de 5-1 winst tegen Feyenoord tien dagen de tijd gehad om het succes te vieren, maar zich daarnaast volledig te richten op het duel van vanavond tegen Ajax. Voor Ajax komt de wedstrijd daarentegen vlak na de zware bekerfinale (1-1 Ajax wint na strafschoppen) en een zwaar einde van de reguliere competitie waarbij net naast het landskampioenschap werd gegrepen. Het is voor trainer Henlc ten Cate daarom ook even afwachten hoe zijn elftal van beide inspanningen zowel fysiek als mentaal is hersteld. Ajax heeft in ieder geval goede herinneringen aan de eerste versie van het nieuwe play-off systeem. De Amsterdammers beëindigden in april 2006 een teleurstellend seizoen met een vierde plaats in de competitie, maar wisten zich door overwinningen tegen Feyenoord en FC Groningen alsnog voor de voorronde van het belangrijkste Europese voetbaltoernooi te plaatsen. Helaas was daarin het resultaat tegen FC Kopenhagen teleurstellend en moesten de Amsterdammers alsnog opdraven in het Uefa Cup toernooi. Voor Afonso Alves is het vanavond een 'speciale' wedstrijd. De topscorer van Europa wist namelijk dit seizoen nog niet tegen Ajax tot scoren te komen. Ajax behoort daarmee tot een select gezelschap van ploegen in de eredivisie dat dit seizoen gespaard bleef voor de dadendrang van de Braziliaan. Naast Ajax wisten slechts FC Utrecht en Roda JC treffers van Alves te voorkomen. De winnaar van de tweestrijd tussen Heerenveen en Ajax zal in de finale tegen AZ of FC Twente uitkomen. Als de elf van Verbeek een vergelijkbare instelling als tegen Feyenoord kunnen tonen dan is plaatsing voor die finale een reële optie. Daarnaast weten de Feansters, die vanavond aanvoerder Petter Hansson en aanjager Thomas Prager door een schorsing moeten missen, uit de competitie dat een goed resultaat in de Arena over vier dagen zeker tot de mogelijkheden behoort. Al met al is sc Heerenveen slechts vier duels verwijderd van een evenaring van de topprestatie neergezet in het seizoen 1999/2000: deelname aan de Champions League. Met een beetje geluk en uw steun zal daarom na de zomer wederom de bekende hymne weer door het Abe Lenstra Stadion schallen... Eelco Leijten PROFIEL www.polyprofiel.nl 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 5