Gertjan Verbeek Trienke Reitsma De week van BLOEMSIERKUNST De laatste speelronde van de landelijke competitie betekende voor elke voetballiefhebber volop genieten. Nog niet eerder was het einde zo spannend en verrassend. Sowieso voor wat betreft de volgorde van de bovenste drie plaatsen, maar niet in het minst ook voor de posities vijf tot en met acht. Het spreekt voor zich dat de aandacht van Gertjan Verbeek en zijn mannen, en, niet te vergeten, het Heerenveenlegioen louter uitging naar het treffen met Feyenoord. Met als inzet de vijfde plaats. Dat dit duel voor de Heerenveense hoofdmacht zo'n schitterende ontknoping zou krijgen, was waarschijnlijk onnoemelijk veel meer dan waar de Feanfans op hadden durven hopen. En het is niet ondenkbaar dat dit tevens gold voor degenen die de klus moesten klaren. Ze streden echter met verve, waar de mannen uit Rotterdam overigens gedurende lange tijd niet voor onderdeden. Even leken ze zelfs het heft in handen te nemen, ware het niet dat de 2-1 van de thuisclub precies op het juiste moment viel. Die schitterende, onnavolgbare actie van Heerenveens veelgeprezen topschutter betekende het breekpunt in de zinderende wedstrijd. Het volle genieten dat vervolgens van de mensen op de tribunes bezit nam, ging echter vooreerst aan Gertjan Verbeek voorbij. Pas toen de 3-1 op het scorebord kwam, vloeide de adrenaline 'stadich oan' uit zijn aderen en wist 'ie dat de winst in de knip zat. „Een terechte, maar zeker geen makkelijke overwinning", aldus Verbeek. „En dat wisten we, want zowel voor ons als Feyenoord was dit de belangrijkste wedstrijd van het seizoen. Precies zoals ik een paar maanden geleden voorspeld heb. Europees voetbal hebben we in elk geval veiliggesteld en nu maar zien wat er nog meer voor ons in zit. We gaan in elk geval onbevangen de play-offs in, waarbij we in Ajax natuurlijk een attractieve tegenstander treffen. Nu we geen verdere verplichtingen meer hebben, echt een wedstrijd waar je als team naartoe kunt leven. En waarin we, zeker over twee wedstrijden gezien, evenveel kans hebben als zij. Zeker is dat Petter Hansson en Thomas Prager er niet bij zijn, als gevolg van de kaarten waartegen ze in de vorige play-offs opliepen. Aangezien Ugur Yildirim tegen Feyenoord aan zijn knie geblesseerd raakte, vergelijkbaar met de blessure die Afonso Alves een tijdje aan de kant hield, is ook hij niet van de partij. Neemt niet weg dat we de wedstrijd van vanavond vol vertrouwen, en met heel veel zin, tegemoet zien." Bert Veenstra Scholerlandseweq 40, 84S4 KE Mildam Telefoon nr. 0513-632473

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 13