Maarten Stekelenburg Succes! Nader bekeken www.kuiperverzekeringen.n Na de vijfklapper tegen Feyenoord, met in de hoofdrol, El Fenomeno, oftewel Afonso Alves, is het vanavond tijd voor het toetje na de competitie. Play off wedstrijden staan garant voor spektakel, spanning, strijd, doelpunten en verrassende uitslagen. Vorig seizoen begon Ajax met een thuiswedstrijd tegen Feyenoord en bereikte men ten koste van datzelfde Feyenoord en FC Groningen de voorronden van de Champions League. Nu beginnen de Amsterdammers de play offs in het Friese haagje tegen sc Heerenveen. Komende zondag volgt in de Amsterdam Arena de return. Sc Heerenveen heeft niets te verliezen, de ploeg van Gertjan Verbeek kan vrij uit voetballen, met in de gedachte dat men al in bezit is van een Europees ticket. Ajax heeft daarentegen alles te verliezen. Maarten Stekelenburg, doelman van de Amsterdammers ziet de wedstrijden tegen sc Heerenveen met veel vertrouwen tegemoet. 'Wedstrijden tegen sc Heerenveen zijn altijd mooie wedstrijden. Het zijn vaak wedstrijden waarin veel gebeurt. Ook omdat beide ploegen willen voetballen'. Maarten Stekelenburg, geboren op 22 september 1982, begon zijn voetbalcarrière bij de amateurverenigingen Zandvoort '75 en V.V. Schoten. Op 14-jarige leeftijd begon Maartens keepercarrière toen de toenmalige keeper van V.V. Schoten niet op kwam dagen bij een wedstrijd. Sinds dat moment is Maarten Stekelenburg niet meer weg te denken onder de lat. Amper een jaar later werd het 'keeperstalent' van de jonge Stekelenburg al ontdekt door mensen van de jeugdopleiding van Ajax. Op 24 februari 2002 debuteerde Maarten in Ajax 1 in de uitwedstrijd bij NAC Breda. Ajax won die wedstrijd met 0-1. In het begin kende Maarten Stekelenburg veel blessureleed, maar na verloop van tijd ontpopte Maarten zich als een voortreffelijke doelman. Begin september 2004 maakte hij zijn interlanddebuut in de wedstrijd tegen Liechtenstein. Oranje won die wedstrijd met 3-0. In 2006 mocht Maarten Stekelenburg als 3e doelman mee met Oranje naar het Wereldkampioenschap Voetbal dat werd gehouden in Duitsland. Maarten Stekelenburg heeft vorig seizoen zijn contract verlengd tot medio 2010. De doelman heeft het uitstekend naar de zin bij Ajax en geniet met volle teugen van het keepersvak. 'Ik kan niet goed uitleggen waarom het keepersvak zo mooi is, maar het is veel omvattend zeg maar'. Bij Ajax is de druk van het moeten winnen hoog. Je moet meer dan 90 minuten lang geconcentreerd zijn. Als doelman moetje nog alerter zijn omdat je vaak minder te doen krijgt, dit vanwege het aanvallende spel van Ajax. We spelen namelijk het grootste deel van de wedstrijd op de helft van de tegenstander. Al met al kun je de 'held' van de dag worden, maar ook kun je de 'schlemiel' van de dag worden. 'Laten we hopen dat we na vanavond en na zondag als helden van het veld mogen lopen'. Sipke Tjerkstra ii

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 11