Interview Het meespelen van Spelbos in die eindstrijd was vooraf nog twijfelachtig. ,,ln de competitiewedstrijd tegen FC Groningen kneusde ik mijn ribben, maar ik wilde per se spelen." Die mentaliteit leverde hem een paar jaar later een transfer op naar Ajax, waar Spelbos van 1984 tot 1988 onder contract stond. Over een voorkeur voor de confrontatie van vanavond spreekt hij zich niet uit. „Ik heb voor beide clubs warme gevoelens. Wie er moet winnen? Een voorkeur heb ik niet. Ik zou zeggen: 'laat de beste winnen' en welk team dat is zien we vanavond wel." Ziet u verschillen tussen het voetbal van toen en nu? „Het is nog professioneler geworden in vergelijking met toen. De ruimtes worden steeds kleiner en het spel wordt steeds vlotter, dus moeten de spelers tegenwoordig sneller kunnen handelen. Daarom is het van belang dat ze technisch vaardig en fysiek sterk zijn. Ik heb wel het idee dat de spelers van vroeger zélf meer beslissingen konden nemen in de wedstrijd. Tegenwoordig vind ik dat duidelijk minder." Waar let u op als Oranjescout? „Het is teveel om op te noemen en het verschilt per speler en per positie. Bij een aanvaller letten we bijvoorbeeld op het positiekiezen/vrijlopen, maar ook hoe een speler de bal aanneemt of wegdraait. Een ander facet is hoe een aanvaller positie kiest bij het omschakelen van verdedigen naar aanval len. Verder zijn er natuurlijk nog veel meer elementen waar je op moet letten." Is er vanavond een speler op wie u specifiek let? „Ik let op alle spelers en hoop vooral dat het voor het publiek een aantrekkelijke bekerfinale wordt." E MEI 20G7 AZ-AJAX 25

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 25