Jong Ajax heeft tweede plaats in vizier Nieuws 9 Er stond nog een aantal jeugdteams van Ajax op de nominatie om kampioen te worden. Bij het ter perse gaan van deze Kick Off was echter die beslissing nog niet gevallen. In ieder geval: alle jeugdkampioenen van Ajax gefeliciteerd! De E3 won met 1-3 van de El van ADO '20 en behaalde daarmee het kampioen schap. Coach Peter van der Hengst was trots op zijn jongens, die dit seizoen nog geen wedstrijd verloren. 'Ze hebben het hele jaar ontzettend veel inzet getoond.' Hoewel Ajax veel beter was dan ADO '20, was de wedstrijd in Heemskerk tot het laat ste fluitsignaal spannend. Pas in de slotfase maakte Ajax de bevrijdende 1-3. Na de wedstrijd werden de kleine Ajacieden getrakteerd op een bos bloemen en een mooie toespraak van hoofd jeugdopleiding John van den Brom. De E3 bestaat uit de volgende spelers: Matthieu van den Assem, Benaissa Ben Amar, Tim Brinkman, Jaimy van Dijk, Adham El Idrissi, Timoty Fosu Mensah, Nabi Hakimzadeh, Stasi Kefalas, Noussair Mazraoui, Jesse Patist, Rik Ravelli GERARD VAN HEES Jong Ajax boekte maandagavond op de Toekomst mede dankzij een prachtig doel punt van Javier Martina een 4-1 overwin ning op FC Twente. Door de zege krijgt de ploeg van Aron Winter de tweede plaats op de ranglijst weer in het vizier. Wonderschone doelpunten: het hoogste goed voor een aanvaller. Javier Martina kon er maandagavond weer een op zijn palmares bijschrijven. In de 41ste minuut bij een 1-1 stand werd hij aan de rechterkant aange speeld door Chakib Tayeb. Martina maakte een beweging naar rechts, ging toch weer naar links, schakelde daarmee zijn tegen stander uit en krulde de bal prachtig over Twente-keeper Cees Paauwe het doel in. 'Ik voelde dat hij erin ging,' verklaarde de doel puntenmaker na afloop. 'Hij was ook echt precies zo bedoeld. Deze staat zeker in mijn toptien van mooiste doelpunten. En waar schijnlijk ook nog wel in de topvijf.' De treffer was niet alleen mooi, maar ook nog eens belangrijk. FC Twente was in de tiende minuut tegen de verhoudingen in op voorsprong gekomen door een treffer van Wout Brama. Ajax kreeg via onder andere John Goossens en Tayeb de kans om snel terug te komen in de wedstrijd, maar keeper Paauwe en de lat zaten de Amsterdammers in de weg. Pas na een halfuur werd het dankzij een eigen doelpunt van Twente-aanvoerder Robert Oonk 1-1. Hij liep een voorzet van Tayeb zijn eigen doel in. In het begin van de tweede helft creëerden de gasten uit Enschede nog wel een paar redelijke kansen, maar het laatste halfuur was helemaal voor Ajax. Goossens maakte in de 64ste minuut met een hard schot vanaf links de bevrijdende 3-1. Dionitio I.iesdek tekende tien minuten voor tijd voor de 4-1. 'Een heel mooie overwinning,' vond Aron Winter. 'Alleen gezien het aantal kansen dat we kregen had de uitslag nog wel iets hoger mogen uitvallen.' Omdat Jong FC Utrecht niet verder kwam dan 0-0 tegen Vitesse, krijgt Ajax de tweede plaats weer in zicht. De achterstand op de Utrechters bedraagt met nog drie wedstrijden te spelen één punt. 'Daar gaan we zeker nog voor vechten,' aldus een strijdvaardige Winter. Jong sc Heerenveen eiste maandag dankzij een 2-1 zege op Jong NEC het landskam pioenschap op. De maker van het wonderschone doelpunt, Javier Martina. Ajax Kick Off Sparta Rotterdam

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 9