mnm i'-iMTi j I Kenneth Perez heeft Ajax vanaf de penaltystip op 1 -O gezet en deelt zijn vreugde met het publiek. 'Na de goal van Babel waren we zeker van de overwinning,' keek Henk ten Cate goed geluimd terug. 'We hebben de wedstrijd ver der gecontroleerd en weinig meer weggeven. Wat dat betreft moet ik Thomas Vermaelen en Edgar Davids zeker complimenteren. Zij hebben vooral het laatste halfuur fantastisch gespeeld en hielden de ploeg uitstekend op de been.' Ook Urby Emanuelson was zeer dwingend aanwezig op het ArenA-gras. De linksback bestookte het Bredase doel met enige regelmaat. Emanuelson had alleen, net als de meeste van zijn medespelers, wei nig geluk in de afronding. Afstandsschoten verdwenen vaak net naast of over. Ten Cate prees niet alleen zijn spelers na de zege op NAC. De bijna vijftigduizend getrouwen op de tribunes hadden, dui delijk hoorbaar, ook een aandeel in de overwinning. Ajax beleefde zijn moeilijkste momenten vooral het eerste kwartier na rust. De Ajax-supporters schaarden zich met hun aanmoedigingen massaal achter hun helden. Tot groot genoegen van Ten Terugblik 39 Cate. 'We hebben de naam soms een bioscooppubliek te hebben, maar vandaag was daar in elk geval niets van te merken. De supporters hebben ons met hun steun prima door de wedstrijd geholpen. Ik wil het publiek daarvoor bedanken. De steun is vooral ook belangrijk omdat we een jonge groep hebben, die niet zo makkelijk met de span ning om gaat.' De Ajacieden hadden het zichzelf ook lang te moeilijk gemaakt, oordeelde de trainer-coach. 'Bij een 1-0 voor sprong verzuimden we eerder de 2-0 en 3-0 te maken. Dat was vooral ver velend omdat de kansen niet werden benut uit egoïsme. Het doelsaldo is belangrijk, dan moet je klinisch met je kansen omgaan.' Edgar Davids met de mascotte van de wedstrijd Pelle Clement van Ajax E1 Urby Emanuelson werd uitgeroepen tot Ajacied van de wedstrijd. Eredivisie Vrijdag 13 april 2007 - Amsterdam ArenA - 49.737 Scheidsrechter: Kevin Blom Ajax - NAC Breda 2-0 (1-0) Scoreverloop: 18. Kenneth Perez 1-0 (pen.), 64. Ryan Babel 2-0 Ajax: Maarten Stekelenburg, George Ogararu, John Heitinga, Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson, Gabri, Kenneth Perez, Edgar Davids, Tom de Mul (69. Nicolae Mitea), Klaas Jan Huntelaar, Ryan Babel Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Gregory van der Wiel, Olaf Lindenbergh, Roger, Jeffrey Sarpong, Edgar Manucharyan NAC Breda: Edwin Zoetebier, Patrick Zwaanswijk, Rob Penders, Ron Stam, Sander van Gessel, Edwin de Graaf, Mike Zonneveld (80. Kurt Elshot), Maceo Rigters (76. Brian Pinas), Arne Slot, Anouar Diba, Glen Salmon Coach: Ernie Brandts Niet ingezet: Arno van Zwam, Tamas Petö, Aykut Demir, Danny Mathijssen, Rogier Veenstra Ajax Kick Off Sparta Rotterdam

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 38