Johan Cruijff 37 - de befaamde 'Bobby-trainingen' - is hij ook speler, scout en hoofdtrainer geweest. 'Ik kan je uren vertellen over Cruijff, maar waar ik als eerste aan moet denken is dat hij me direct belde toen hij hoofdtrainer bij Ajax werd. Ik was assistent-trainer bij FC Volendam en had het er naar mijn zin hoor, maar ik ben natuurlijk Ajacied, en ik woonde tegenover de Meer. Ik werkte al anderhalf jaar in Volendam toen Johan bij Ajax tekende. 'Ik heb je nodig Bob,' zei hij direct door de telefoon, ik ben al on derweg,' antwoordde ik. Het gevoel dat ie mand voor je opkomt, en dat ik door hém weer mocht thuiskomen..., fantastisch. 'Johan was en is een grootheid. Als jochie al passeerde hij zijn man zonder naar de bal of de tegenstander te kijken: dan keek ie namelijk al in de diepte om de lopende man te zoeken. Hij was daarbij enorm leergierig, maar eigenlijk wist hij alles al. Hij had oog voor alles. Die penalty met Jesper Olsen is natuurlijk een goed voorbeeld van hoe hij nadacht over spel situaties, maar ik herinner me ook een wedstrijd in de Meer tegen Telstar. Tijdens het inlopen had Johan al gezien dat er een plasje water op de rand van het straf schopgebied lag. Na tien minuten spelen kreeg Ajax een vrije trap en Johan liet iemand bewust de bal in dat plasje tik ken. De bal bleef erin liggen, de muur en organisatie bij Telstar vielen helemaal uit elkaar en Johan schoot die bal droog bin nen. Alleen de grootmeesters zien zoiets van tevoren en gebruiken dat soort dingen. En die grootmeester belde mij op om te zeggen dat ie me nodig had in de zomer. Ik heb het seizoen bij FC Volendam juichend afgemaakt, dat begrijp je wel.' Ajax Kick Off Sparta Rotterdam

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 36