Dankbare herinneringen bij zestigste verjaardag Cruijff 36 Johan Cruijff t ra N/kon Grootmeester Ter gelegenheid van de zestigste verjaardag van Johan Cruijff halen Sjaak Swart en Bobby Haarms, zelf ook legendarische Ajacieden, herinneringen op aan hun vroegere collega. 'Cruijff is de beste ooit,' weet Swart heel zeker. tekst Tim Korenhoff fotografie Beeldarchief Ajax, George Verberne Sjaak Swart speelde liefst negen jaar samen met Johan Cruijff: van 1964 tot hun beider afscheid van Ajax in 1973. 'Maar ik kende hem al veel langer hoor. Als speler van het eerste bekeek ik hem al toen hij nog bij de welpjes speelde. Je zag dat hij een grote ging worden. Hij is de beste voetballer die de wereld heeft gekend. Beter dan Eusebio, Péle en Maradona: Cruijff was completer, die had het zelfs goed gedaan in het doel. Ik heb dan ook geweldige jaren met hem gehad. Man, wat hebben we samen veel goals gemaakt. De mooiste was tegen Chelsea, in een oefenduel tijdens de voorbereiding. Ik zag altijd precies wanneer Johan diep ging. Een voorzet van Suurbier op mij, ik gaf hem meteen door op Johan die de bal met zijn hak meenam en hem daarna direct in de kruising schoot. In tegenstelling tot wat de meesten zeggen, vind ik dat Johan als broekie wél goed luisterde, maar misschien was dat ook wel omdat ik het gewoon goed met hem kon vinden. We deden altijd veel samen: kaarten, kletsen en vooral lachen. Bij mijn afscheid kreeg ik van hem een staande klok, een prachtig geschenk. Dat vond ik om meerdere redenen waardevol.' Ook Bobby Haarms heeft waardevolle herinneringen aan zijn tijd met Cruijff. De inmiddels 73-jarige veteraan nam in april 2000 officieel afscheid van Ajax met een - j benoeming tot erelid van de Amsterdamse club. Maar nog altijd komt hij er frequent. Logisch, aangezien hij dat gewend is sinds 1947. Hoewel Haarms bij de meesten voornamelijk bekend zal zijn als degene die zo'n dertig jaar lang hersteltrainingen gaf l Sparta Rotterdam Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 35