'Hopelijk niet als vorig jaar' m Amsterdammer Danny Schenkel Vandaag opnieuw stunten? 'Als het maar beter gaat dan vorig seizoen. Toen verloren we kansloos met 6-0. Ajax ging helemaal los. Als ze bloed ruiken, blijven ze gaan. PSV wil dan juist een tandje minder zetten, Ajax niet. We werden aan alle kanten weggespeeld. Zijn er nog fans voor je op de tribune vandaag? 'Ja, enkele familieleden van me zijn zwaar op de hand van Ajax. Na onze 3-0 thuis zege hepen ze met zure gezichten door het spelershome van Sparta. Ze zullen wel lachen als ze dit lezen, want ze komen vaak in de ArenA. Ze hebben me al proberen om te kopen, maar dat is niet gelukt. We gaan gewoon weer voor een stunt.' De tegenstander 29 Volgende maand verhuist Danny Schenkel naar Woerden. De aanvoerder van Sparta sluit daarmee een periode van 29 jaar in Amsterdam af, de stad waar hij werd geboren en getogen. Drie seizoenen speelde hij in de jeugdopleiding van Ajax. 'Ik blijf een apart gevoel bij de club houden.' Danny, jullie kunnen terugkijken op een opmerke lijk seizoen. 'We begonnen verschrikkelijk slecht met één punt uit negen wedstrijden. Niet veel mensen gaven nog iets voor onze kansen. Daarna zijn we sterk teruggekomen, ik meen door in elf duels 21 punten te pakken. Een prima serie. Nu zijn we veilig. Gezien die dramatische seizoensstart, moeten we daar blij mee zijn.' In hoeverre leeft de dertiende plaats? 'Je bedoelt de Intertoto? Nou, we gaan ieder duel in om te winnen. Dat hoort zo. Volgende week spelen we tegen RKC en dan zien we wel waar we staan. We zijn niet echt met die plek bezig; ik heb begrepen dat de play-offs om de Intertoto ook wel eens om alleen een geldprijs kunnen gaan.' Thuis hebben jullie Ajax met 3-0 van de mat ge speeld. 'Ja, dat ging helemaal top. De eerste twaalf minuten was Ajax beter. Toen werd Sneijder van het veld gestuurd en hebben wij die man- meersituatie perfect uitgespeeld. Vooraf wil den we thuis één van de vier topclubs pak ken. Dat is Ajax geworden. Hoewel we ook met 3-0 van FC Twente hebben gewonnen. Tegen PSV werd het 1-1, AZ en Feyenoord versloegen ons. Niet veel ploegen komen graag naar Spangen.' Met kunst en vliegwerk voorkwamen we meer tegengoals, in het veld was ik echt bang dat ze de tien gingen halen.' Tegen wie speel je? 'Als Ajax met drie spitsen speelt, zal ik regel matig Klaas Jan Huntelaar tegenkomen. We verdedigen in de zone, de meeste duels heb ik samen met Steve Olfers achterin gestaan. We lossen het samen op. Als Ajax met twee spitsen speelt, pakken we er elk één.' Noot van de redactie: Sparta speelde vorig weekeinde met 1-1 gelijk tegen FC Utrecht, maar Danny Schenkel haalde het einde niet. Hij moest in de slotfase aan de noodrem trekken en werd met een rode kaart van het veld gestuurd. De verdediger mist dan ook naar alle waarschijnlijkheid de wedstrijd van vandaag bij Ajax. Danny Schenkel in gevecht met zijn voormalig ploeggenoot Danny Koevermans, nu AZ. PRO SHOTS/Stanley Gontha Ajax Kick Off Sparta Rotterdam

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 28