Babel blijft hopen op titel 12 Ryan Babel Een week later reist Ajax af naar Enschede voor het uitduel met FC Twente. Bijna slechter kan goed. eerste helft, was iets beter, onvoldoende Ajax keek op 4 maart nog tegen een achterstand van tien punten aan op koploper PSV. Dankzij een paar klinkende zeges en een dip van PSV verkleinden de Amsterdammers de achterstand in een razend tempo tot twee punten. Ryan Babel blikt terug op de opmerkelijke inhaalrace. tekst Timo Bruijns fotografie Louis van de Vuurst Zondagmiddag 4 maart. Ajax neemt het in de Aren A op tegen sc Heerenveen. De Ajacieden hebben weinig in te brengen tegen de Friezen en stappen met een 0-1 nederlaag van het veld. Nog een tegenslag: Leonardo wordt met een zware knieblessure van het veld ge dragen. Het publiek is te leurgesteld en trakteert de ploeg op een stevig fluitconcert. 'Het was inderdaad geen beste wedstrijd,' zegt Babel over de ontmoe ting met de ploeg van Gertjan Verbeek. 'Ikzelf was ook niet Vooral niet in de De tweede helft maar het was voor een goed re- sultaat. De oor zaak? Ik weet het echt niet.' De achterstand op koploper PSV groeit door de nederlaag naar tien punten. Bovendien wordt »Ajax op de ranglijst ge passeerd door AZ en FC Twente. het duel voor Ajax in het Arke Stadion niet beginnen. De Tukkers komen via Blaise N'Kufo al in de elfde minuut op voorsprong. 'Normaal ge sproken gaan de koppies dan een beetje hangen,' zegt Babel. 'Maar nu was dat juist niet het geval. Iedereen deed er een schepje bovenop en dat pakte goed uit.' Klaas Jan Huntelaar buigt met twee treffers de 1-0 achterstand om in een 1-2 voor sprong. Babel geeft Ajax vlak voor rust wat lucht door de 1-3 te maken. 'Niet echt een typische Babel-goal,' analyseert hij. 'Ik legde m'n te genstander in de luren en plaatste de bal daarna in de verre hoek. Normaal schiet ik altijd blind en hard op doel.' Huntelaar be paalt de eindstand in de tweede helft op 1-4. Sparta Rotterdam Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 12