Jan Olde Riekerink hoofd jeugdopleiding Nieuws 7 Jan Olde Riekerink wordt per 1 juli het nieuwe hoofd jeugdopleiding van Ajax. Hij tekent een contract voor onbepaalde tijd en volgt John van den Brom op die vanaf volgend seizoen hoofdtrainer wordt van AGOVV. Als hoofd jeugdopleiding wordt Olde Riekerink verantwoordelijk voor de con tinuïteit van het beleid op de Toekomst. Binnen dit beleid valt onder andere het aan sturen van de technische staf op het jeugd complex en het bewaken van de speelstijl. Jan Olde Riekerink (44) begon zijn loop baan als trainer bij Ajax. Na een stage periode bij de Al trainde hij een aantal jeugdteams, respectievelijk de Dl, D2, B2 en Al. In het seizoen 1999-2000 was Olde Riekerink werkzaam als assistent-trainer van Jan Wouters bij het eerste elftal, waarna hij hoofdtrainer van Jong Ajax werd. In zijn eerste jaar als coach van de Beloften (2000-2001) werd Jan Olde Riekerink landskampioen met het team. Het seizoen daarna behaalde hij met de Beloften zelfs de halve finale van de Nederlandse beker. In mei 2002 werd Olde Riekerink aan gesteld als hoofdcoach van de Belgische eersteklasser AA Gent, waarna hij aan het einde van 2003 aan de slag ging als trainer bij Emmen. Olde Riekerink was vorig seizoen actief als assistent-trainer van Co Adriaanse bij FC Porto. Op dit moment werkt Olde Riekerink eveneens samen met Adriaanse, als assistent bij Metallurg Donetsk in de Oekraïne. Ook als speler kijkt Olde Riekerink te rug op een lange carrière. Hij debuteerde op zijn twintigste in het betaalde voet bal bij Sparta waar hij vijf seizoenen speelde. In 1990 maakte hij de overstap naar Dordrecht. Jan Olde Riekerink sloot zijn voetbalcarrière als speler af in Velsen, bij Telstar. Jan 01de Riekerink vierde successen als coach van Jong Ajax. Hij bereikte met de Beloftenploeg zelfs de halve finale van de KNVB Beker. Ajax Kick Off RKC Waalwijk

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 7