Terugblik 39 Edgar Davids verzette bergen werk op het middenveld. Jaap Stam aan zijn zijde. De aanvoerder haalde de rust niet; Hedwiges Maduro nam de taken van Stam over. 'Jaap gaf voor de wedstrijd al aan last te hebben van zijn hamstring,' zei Henk ten Cate. 'Ik wilde geen risico nemen. Maduro nam al deel aan de warming-up.' Met Nicolae Mitea in de gelederen - de Roemeen was de vervanger van de met een gele kaart spelende Leonardo - won het Ajax-spel nauwelijks aan effectiviteit. Na een klein uur verzuimde ook de invaller de beslissing te forceren. Mitea was het eind station van een vloeiende aanval die werd opgezet door Grygera. Tom de Mul bezorgde de bal uiteindelijk bij Mitea, die van dichtbij op de keeper schoot. Heitinga zag zijn afstandschot luttele tellen later ook al net naast gaan. Tien minuten voor tijd stelde Heitinga de bekerzege pas veilig. De rechtsback stond goed opgesteld bij een schot van Huntelaar. De 0-2 was het laatste hoogtepunt van de bekeravond. De Ajacieden hadden zich desondanks volledig gehouden aan de voornaamste opdracht van de trainer. In bekerverband is mooi voetbal ondergeschikt aan het re sultaat. 'Het hoeft niet mooi, als maar wordt gewonnen,' stelde Ten Cate een dag voor de wedstrijd. De KNVB Beker Woensdag 28 februari 2007 - Willem II Stadion, Tilburg -12.000 Scheidsrechter: Jaap van Egmond Willem ll-Ajax 0-2 (0-1) Scoreverloop: 15. Klaas Jan Huntelaar 0-180. John Heitinga 0-2 Willem II: Maikel Aerts, Thomas Baslum, Delano Hill Jens Janse, Nuelson Wau (46. Kristof Imschoot), Saïd Boutahar, Ibrahim Kargbo, Frank van der Struijk, Cristiano, Anouar Hadouir (77. Geert den Ouden), Rydell Poepon (87. Mohamed Messoudi) Coach: Dennis van Wijk Niet ingezet: Björn Sengier, Edwin Hermans, Joe Keenan, Steef Nieuwendaal Ajax: Maarten Stekelenburg, Urby Emanuelson, Zdenek Grygera, John Heitinga, Jaap Stam (39. Hedwiges Maduro), Edgar Davids, Gabri, Wesley Sneijder, Tom de Mul (79. Kenneth Perez), Klaas Jan Huntelaar (39. Leonardo (55. Nicolae Mitea) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Olaf Lindenbergh, Roger, Edgar Manucharyan Amsterdammers deden wat van hen werd verwacht: de gehoopte plek in de halve finale was veiliggesteld. John Heitinga juicht nadat hij de wedstrijd definitief beslist heeft. Ajax Kick Off RKC Waalwijk

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 38