Ajax laat zich niet verrassen Willem II - Ajax 38 Terugblik In Tilburg plaatste Ajax zich voor de halve finale van het KNVB Bekertoernooi. Een enigszins moeizame zege (0-2) op Willem II volstond voor een bekervervolg. Met enig fortuin en een scherper afgesteld vizier had Ajax al vroeg in de wedstrijd iedere Tilburgse hoop op een stunt de grond in kunnen boren. Klaas Jan Huntelaar opende al vrij snel de score namens een toen nog superieur Ajax. De spits werd op maat bediend door Zdenek Grygera, om speelde doelman Maikel Aerts en schoof de bal feilloos in het Tilburgse doel: 0-1. Na 22 minuten kopte John Heitinga een scherp aangesneden voor zet van Wesley Sneijder naast, en liet zo de kans liggen om meteen de partij te beslissen. Ajax bleef wel het spel dicteren en Willem II zocht naar momenten om via een snelle counter voor wat gevaar te zorgen. Een kwartier voor rust werd het eerste schot op het Amsterdamse doel gelost. Voor Willem Il'er Rydell Poepon was het bekertreffen vooral een weerzien met oude bekenden. De van Ajax gehuurde aanval ler had de lastige taak Urby Emanuelson succesvol te bespelen. Poepon stond ook regelmatig tegenover Edgar Davids. Poepon kreeg kort voor de rust zijn grootste kans om werkelijk van zich te laten spreken. De van balgevoel en inzicht getuigende inzet verdween maar net naast het doel van Maarten Stekelenburg. De gasten maakten het zichzelf in de tweede helft lastiger dan gewenst. De linies speel den te ver uit elkaar, waardoor vooral de aanvallers moeizaam werden bereikt. Willem II profiteerde bijna van de terugval bij de Amsterdammers. Stekelenburg hield de Tricolores, soms met gevaar voor eigen gezondheid, van een treffer. Ook Grygera bewees zich bij zijn terugkeer als immer betrouwbaar defensief slot op de deur. De centrale verdediger begon de wedstrijd met Zdenek Grygera stond met een mooie pass aan de basis van het eerste doelpunt, gescoord door Klaas Jan Huntelaar. RKC Waalwijk Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 37