C De Toekomst 35 an er ar li en ïr- de lie en irt er ;e- rd ïei iet ol ve en ve er ijd 3e lig d- ïet rie en rd -n, >te "ij" on 00 ïn' er- goeding voor de wedstrijden. Wat na aftrek van de benzinekosten overblijft, gaat in een grote pot. Met de extra hulp van wat grote bedrijven - Swart weer: 'Die bedrijven vinden het gewoon leuk om ons te sponso ren' - organiseert Lucky Ajax jaarlijks vier bijeenkomsten voor de ruim tachtig eigen leden. Het merendeel daarvan voetbalt ove rigens niet (meer) mee, de wedstrijden zijn iets voor de jonkies én Sjaak Swart. Zijn ogen gaan glimmen en zijn hele lichaam spreekt als hij praat over het diner-dansant. 'Weet je, ik vind het zó leuk om die groep bij elkaar te hebben. En om al die oude mensen weer eens een uitje te geven, dat ze met ons mee kunnen naar een Ajax-wedstrijd in het buitenland bijvoorbeeld. Ik denk aan Wim Anderiesen of Ger van Mourik. Dat zijn ook namen hoor.' Deze laatste twee speelden vanaf de jaren vijftig tot aan het Mister Ajax aan de bal tijdens een wedstrijd van Lucky Ajax. begin van de jaren zestig respectievelijk 159 en 316 competitiewedstrijden. Swart: 'We hebben zo'n mooie groep bij elkaar. Het zijn ook al meerdere generaties: al die oudjes, dan Wimpie Suurbier, Piet Keizer, Johan, Barry, Krol, Nees, Rep, Lerby en Rijkaard, Van Basten, Van 't Schip, Blind. Weet je dat Ronald Koeman vorig jaar ook nog gewoon met ons meespeelde?' Is Mister Ajax het bindmiddel tussen de oude en jonge spelers van de Club van Honderd? 'Nee, het is Ajax dat ons bindt. Ik zorg er al leen graag voor dat iedereen erbij is. Gewoon, gezellig.' Omdat hij niet alleen maar een liefhebber van voetbal is. Swart hoopt dan ook dat de nieuwe generaties zich blijven aandienen om de gezelligheid te vergroten. Maar de positie van middelste middenvelder is voorlopig nog niet beschikbaar. Ajax Kick Off RKC Waalwijk

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 34