Nieuwe kans Gregory van der Wiel 15 Desillusie. De toestand waarin de jonge Van der Wiel zich in Haarlem meldt, is het beste te omschrijven als gedesillusioneerd. Van der Wiel herpakt zich razendsnel. De Mokummer laat zich zijn voetbaldroom niet ontnemen. 'Na een moeilijke start, be sefte ik dat ik ten koste van alles toch prof voetballer wilde worden,' vertelt Van der Wiel met bijbehorend fanatisme in de stem. 'Ondanks de teleurstelling besloot ik te blijven vechten. Mijn kop laten hangen, had geen enkele zin. Ik begon niet echt gemoti veerd bij Haarlem. Het besef dat dat niet de juiste instelling was, kwam gelukkig snel.' De vechtmentaliteit van Van der Wiel be taalt zich uiteindelijk uit. Op een moeizaam eerste jaar in de Spaarnestad, laat de ver dediger een degelijk tweede seizoen volgen. Van der Wiel, inmiddels aanvoerder van Haarlem BI, presteert het derde seizoen zelfs zo goed dat Ajax hem een nieuwe kans biedt. De tiener ontvangt een uitnodiging voor een trip met Ajax B2 naar Italië. Het jeugdtoernooi met wedstrijden tegen onder meer Juventus en Partizan Belgrado heeft Het debuut: als basisspeler in de gewonnen uitwedstrijd tegen FC Twente. veel weg van een examen. Een geslaagd examen volstaat voor een terugkeer naar Amsterdam. Het examen verprutsen maakt een definitief einde aan de droom om de top te bereiken als Ajacied. 'Ik besefte dat ik het tijdens het jeugdtoernooi moest laten zien. Dat besef zorgde voor extra druk, maar daar had ik geen probleem mee.' Na zijn rentree op de Toekomst bereikte Van der Wiel dit seizoen nieuwe hoogten als Jong Ajacied. Halverwege zijn eerste seizoen als Beloftenspeler kreeg hij de aanvoer dersband toebedeeld. Ploeggenoot Donovan Slijngard begon het seizoen 2006-2007 als captain van Jong Ajax. Het vertrek van de linksback naar FC Groningen maakte de weg vrij voor het aanvoerderschap van Van der Wiel. 'Het aanvoerderschap beschouw ik als een mooi compliment. Uiteindelijk speel je in het veld toch een andere rol. Je moet bijvoorbeeld je medespelers coachen. Dat lukt alleen als je zelf goed in je vel zit.' Dat de centrumverdediger dit seizoen prima in zijn vel steekt, was ook de technische Ajax Kick Off RKC Waalwijk

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 15