Nuchter Gregory van der Wiel 13 eerste optreden van zijn jonkie. 'Dit is toch een wedstrijd waar veel druk op staat. Gregory heeft het goed ingevuld.' Dat was 11 maart 2007. Exact een maand na zijn droomdebuut kijkt de toenmalige vervanger van Jaap Stam nuchter terug. De spelersgang van het stadion van FC Twente heeft plaatsgemaakt voor de perskamer van de Amsterdam ArenA. De storm van media- aandacht is geluwd. Van der Wiel heeft net weer getraind met de A-selectie. De voet balbenen zijn vermoeid, de geest hongert naar nieuwe kansen in Ajax 1. De blessures van Jaap Stam en Zdenek Grygera maken de kans op speeltijd alleen maar groter voor Van der Wiel. 'Mijn laatste wedstrijd bij Jong Ajax?,' herhaalt de verdediger de vraag. 'Pfoe, ik heb al een tijdje niet meer gespeeld met Jong Ajax. Ik ben blij met de kansen die ik nu krijg. Dat het allemaal zo snel kan lopen, had ik voor dit seizoen nooit kunnen dromen. Twee jaar terug speelde ik nog bij Haarlem, terwijl dit mijn eerste jaar is bij Jong Ajax. Maar heel eerlijk gezegd kan het me allemaal niet snel genoeg gaan.' Gregory van der Wiel is de aanvoerder van Jong Ajax. Gregory van der Wiel speelt zijn eerste voetbalwedstrijd als vijfjarige in de F1 van DCG. De Amsterdammer maakt in juni 1996 zijn opwachting in de jeugdopleiding van Ajax. Onder de beschermende vleugels van jeugdtrainer Patrick Ladru speelt Van der Wiel zijn eerste wedstrijden als Ajacied. Vooral het fanatisme van de jonge Ajacied springt vanaf zijn eerste optreden in het oog. 'Ik was een jongen met heel veel energie; een druk kind,' gaat Van der Wiel terug in de tijd. 'Later ben ik iets rustiger geworden.' De opgroeiende Amsterdammer slaagt er in zijn energie steeds effectiever om te zetten in voetbaldaden. Van der Wiel is een gewaar deerd talent in verschillende jeugdelftallen van Ajax. Toch stokt zijn ontwikkeling hal verwege de jeugdopleiding. De verdediger wordt 'uitgeleend' aan HFC Haarlem, de profclub waar Ajax mee samenwerkt. 'Dat was het dieptepunt in mijn voetbal loopbaan tot nu toe. Ik was zó teleurge steld dat ik naar Haarlem moest. Als je al jaren bij Ajax speelt, komt zo'n boodschap keihard aan.' Ajax Kick Off RKC Waalwijk

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 13