Sneijder geschorst Van der Zee nieuwe scout Ajax Stekelenburg houdt de nul in Oranje Wesley Sneijder is vandaag niet inzetbaar uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk (2-2) een tegen NAC. De middenvelder kreeg in de gele kaart en is daardoor geschorst. Nieuws 9 Bij afwezigheid van Edwin van der Sar mocht Maarten Stekelenburg het doel van het Nederlands elftal verdedigen in het EK-kwalificatie- duel met Roemenië. Het was de eerste keer dat de Ajax-keeper in een niet-vriendschappelijke wed strijd van Oranje onder de lat stond. Stekelenburg liet een prima indruk achter. Hij hield de nul tegen de Roemenen, maar helaas voor Nederland deed oud-Ajacied Bogdan Lobont dat aan de over kant ook: 0-0. Vier dagen later was Van der Sar weer voldoende hersteld om Stekelenburg af te lossen. Nederland won met 1-0 in Slovenië door een doelpunt van Giovanni van Bronckhorst. Hans van der Zee komt per 1 juli het scoutingsapparaat van Ajax versterken. De 51-jarige Amsterdammer gaat een team vor men met BVO-scoutingscoördinator Fred Arroyo en Gerrie Mühren. Van der Zee, die als jonge voetballer de gehele Ajax-jeugdopleiding doorliep, neemt een schat aan ervaring mee naar de ArenA. In de jaren negentig was hij onder andere hoofdtrainer van FC Volendam en Sparta. De voormalig gymleraar werd in 1999 aangesteld als technisch directeur van AZ. Na zijn vertrek bij de Alkmaarse club in 2001 ging hij bij PSV als scout aan de slag. In dienst van de Eindhovenaren speurde hij de afgelopen zes jaar vooral naar internati onaal talent. WK-ervaring heeft Van der Zee ook. Afgelopen zomer maakte hij deel uit van het begeleidingsteam van het natio nale voetbalelftal van Australië. Voor de toenmalige Socceroos-bondscoach Guus Hiddink maakte Van der Zee analyses van de tegenstander. Ajax Kick Off NAC Breda

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 9