J fes Terugblik 37 an de wcclstri Eredivisie Zondag 1 april 2007 - Amsterdam ArenA - 50.109 Scheidsrechter: Ben Haverkort Ajax - Heralces Almelo 3-0 (1 -0) Scoreverloop: 11Wesley Sneijder 1 -0,49. Klaas Jan Huntelaar 2-0, 52. Klaas Jan Huntelaar 3-0 Ajax: Maarten Stekelenburg, George Ogararu, Jaap Stam John Heitinga, Urby Emanuelson, Wesley Sneijder, Edgar Davids, Roger (71Gregory van der Wiel), Tom de Mul (62. Edgar Manucharyan), Klaas Jan Huntelaar, Ryan Babel (75. Kenneth Perez) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Olaf Lindenbergh, Jeffrey Sarpong, Nicolea Mitea Heracles Almelo: Martin Pieckenhagen, Emmanuel Boakye, Eddy Bosnar, Rob Maas, Mark Looms, Robbert Schilder (74. Ragnar Klavan), Marnix Smit, Stefaan Tanghe, Kwame Quansah, Igor Gluscevic (74. Karim Bridji), Rob Friend (67. Everton) Coach: Ruud Brood Niet ingezet: Remko Pasveer, Jan Wuytens, Julius Wille, Diego Biseswar Maarten Stekelenburg werd uitgeroepen tot Ajacied van de wedstrijd. Ajax Kick Off NAC Breda -AJA) Edgar Davids met de mascotte van de wedstrijd, Leroy Owusu. STENCAl lag te laag. In de rust heb ik gezegd tegen de jongens dat we niet speelden als een ploeg die nog kans maakt op de titel. In de tweede helft vond ik ons een stuk beter.' De tweede helft kon voor Ajax eigenlijk niet beter beginnen. Na goed doorkop pen van Babel belandde de bal in de 49ste minuut bij Huntelaar. De spits stond met zijn rug naar het doel, maar draaide weg bij zijn tegenstander en schoot prach tig binnen. Wesley Sneijder brak nog geen twee minuten later door op het middenveld. Hij legde af op de meege komen Huntelaar, die beheerst zijn ne gentiende competitiedoelpunt van het seizoen maakte. Hoewel Ajax nog een behoorlijk aantal kansen kreeg, bleef het bij 3-0. Daar konden ook invallers Kenneth Perez, Edgar Manucharyan en Gregory van der Wiel niets meer aan veranderen. Vlak voor het laatste fluitsignaal liep Ajax nog averij op. Jaap Stam moest in de slotseconden naar de kant met Verhuurde Ajacied Emmanuel Boakye had het moeilijk tegen de een hamstringblessure. voortdurend gevaarlijke Ryan Babel. vrije trap van ruim twintig meter perfect in de linkerbovenhoek. Ook na de 1-0 kreeg Pieckenhagen genoeg te doen. Sneijder, Huntelaar en de constant voor gevaar zorgende Ryan Babel waren een aantal keer dicht bij de 2-0, maar misten geluk in de afwerking. Tom de Mul kreeg vlak voor rust misschien nog wel de groot ste kans op een verdubbeling van de score. Via Babel en Roger, die de geschorste Gabri verving, belandde de bal bij Huntelaar. De spits stuitte op Pieckenhagen en in de rebound schoot De Mul op de lat. De rust werd bereikt met een 1-0 voorsprong. Toch was Ten Cate niet geheel tevreden over de eerste 45 minuten. 'We kregen veel kansen,' zei de trainer na afloop. 'Maar het tempo

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 36