Grim vertrekt naar Sparta Prijzen 34 Fred Grim 'Dit is waar mijn ambities liggen' Fred Grim maakte eind maart bekend dat hij Ajax deze zomer gaat verlaten. De 41-jarige Amsterdammer wordt volgend seizoen assistent-trainer bij Sparta Rotterdam. 'Dat is toch waar mijn ambities liggen.' tekst //Timo Bruijns (m.m.v. Ajax TV) Het was even schrikken toen eind maart bekend werd dat Grim bezig is aan zijn laatste seizoen bij Ajax. De voormalig doelman is na dertien op eenvolgende dienstjaren eigenlijk niet meer weg te denken bij de club. Reservekeeper, eerste keeper, jeugdtrainer, assistent-coach Jong Ajax, keeperstrainer: Grim heeft sinds zijn terugkeer in 1994 heel wat functies be kleed binnen 'zijn club'. Nu is het tijd voor een nieuwe uitdaging. Zijn baan als keeperstrainer van de A-selectie ruilt hij binnenkort in voor de functie van assistent-trainer bij Sparta. Samen met hoofdtrainer Gert Aandewiel en technisch directeur Danny Blind moet hij de Rotterdamse club naar een hoger niveau zien te tillen. 'Dit is een enorme kans,' motiveert Grim zijn keuze. 'Sparta is een mooie club met heel veel traditie. Danny Blind ken ik natuurlijk goed en ik heb zin om met hem samen te werken. Maar ook de andere mensen die ik tot nu toe heb gesproken maken een heel goede indruk op me.' Als keeperstrainer heeft Grim zich altijd al bezig gehouden met meer dan keepen alleen. 'Bij een club als Ajax moet dat ook wel,' zegt Grim. 'Ik was altijd wel bezig met de verdedigers en middenvelders. Dat heb ik altijd heel leuk gevonden en ik ben blij dat ik bij Sparta officieel met voet ballers aan de slag kan gaan. Dat is toch waar mijn ambities liggen.' Over ambities gesproken: uiteindelijk hoopt Grim bij een profclub als hoofdcoach te gaan werken. 'Ik ga in ieder geval over twee seizoenen de Cursus Coach Betaald Voetbal volgen,' al dus Grim. 'Eigenlijk wilde ik dat vorig jaar al doen, maar toen was het iets te druk.' Ervaring als profvoetballer heeft Grim in ieder geval genoeg. Hij begon zijn loop baan in de zomer van 1986 bij Ajax. Maar al tijdens zijn eerste seizoen verhuisde hij naar SC Cambuur, om daar een basisplaats te veroveren en die nooit meer af te staan. In het. seizoen 1994-1995 keerde Grim terug naar Ajax. In Amsterdam fungeerde hij eerst vijf jaar als reservedoelman. Toen eerste keus Edwin van der Sar in 1999 naar Juventus vertrok, greep hij zijn kans. Drie jaar lang verdedigde hij het Ajax-doel. Hij sloot zijn carrière in 2002 in stijl af met de dubbel: het landskampioenschap en de beker. Grim hoopt dat hij deze zomer weer afscheid kan nemen met een prijs. 'Dat zou NAC Breda Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 33