Het realisme van Ernie Brandts Avondje NAC in ere hersteld De tegenstander 29 Ernie Brandts op de bank bij NAC Breda. Ernieben je erg geschrokken toen je voor het eerst met de hiërarchie en sfeer binnen de NAC-seiectie werd geconfronteerd? 'Nee, maar ik zag wel dat de spelers zelfver trouwen ontbeerden en dat er totaal geen pikorde was. Ze vormden geen groep, ieder een was met zichzelf bezig. Toch stapte ik met frisse moed bij NAC binnen. Niet alleen omdat ik overtuigd ben van mijn trainers- kwaliteiten, maar ook omdat ik niets te ver liezen had. Veel slechter dan de voorgaande seizoenen kon het niet gaan. Bovendien was het wel prettig dat ik geen verleden bij NAC had. Ik kon er onbevangen en onbevooroor deeld aan de slag. Eén van de eerste dingen die ik constateerde, was dat het niveau in de selectie helemaal niet zo laag was. De jongens zijn beter dan ze in eerste instantie dachten. Daar hebben de assistenten (Leon Vlemmings en John Karelse, red.) en ik ze van bewust proberen te maken door veel po sitieve handvaten aan te reiken. De hele dag 'nee' zeggen werkt namelijk ook niet.' In de eerste wedstrijd tegen A? zag je daar niets van terug. 'Tijdens die 8-1 nederlaag kwam alles van de voorgaande jaren weer naar boven. De Ernie Brandts (51) wordt verantwoordelijk ge houden voor de bewonderenswaardige weder opstanding van de Bredanaars. De coach uit Didam heeft binnen een jaar het beruchte 'Avondje NAC' teruggebracht door een vooral thuis lastig te kloppen ploeg samen te stellen. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit. groep hing als los zand aan elkaar, de kop pen gingen naar beneden en niemand greep in. We hebben de spelers geleerd om op mo menten dat het tegenzit, de koppen juist bij elkaar te steken om een nieuwe tegenslag te voorkomen. Tegen Ajax, een week later, was er al een ommekeer. Tegen ADO en Vitesse pakten we de punten. Daar staat en valt na tuurlijk alles bij. Je kunt nog zo aantrekkelijk willen voetballen; als je niet wint, verdwijnt het geloof in eigen kunnen. Daarom win ik altijd nog liever met slecht voetbal, dan dat ik verlies met het mooiste spel ter wereld. Ik blijf realistisch.' Hoe is bij jou het nieuws van de ernstige blessure voor Leonardo aangekomen? 'Het doet pijn en ik vind het ontzettend sneu voor hem. Ik heb in zijn maanden bij NAC een aardige band met hem opgebouwd. Hij is een fantastische jongen, met wie ik ge lachen en ruzie gemaakt heb. Ook bij ons incasseerde hij veel tackles. Sommige spelers pakten hem erg hard aan en werden daar niet voor bestraft. Ik weet dat velen hem als een kleine, aanstellerige jongen bestem pelen, maar ik heb de blauwe plekken met mijn eigen ogen gezien. Hij gaat echt niet zomaar liggen. Of Leo het gaat redden? Dat ligt eraan hoe hij uit deze blessure komt. Op basis van zijn voetbalkwaliteiten kan hij het ver schoppen.' Wat verwacht je van de wedstrijd van vandaag? 'Ajax is behoorlijk scherp omdat de landstitel dichterbij gekomen is. Zij zullen alles op alles zetten om te winnen. Normaal gesproken is Ajax een maatje te groot, maar als wij een goede dag hebben en zij een mindere, kunnen we wellicht voor een stuntje zorgen.' Ajax Kick Off NAC Breda

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 28