Altijd eerste keus Dennis Gentenaar 13 Dennis Gentenaar maakte zijn officiële Ajax-debuut in de beke zette onder een driejarig contract wist hij dat het niet eenvoudig zou zijn Maarten Stekelenburg uit het basiselftal te verdringen. De perfecte periode voor nieuwkomers om zich te bewijzen, de voorbereiding op het nieuwe seizoen, verliep voor Gentenaar bo vendien niet zoals hij zich had voorgesteld. 'Ik kwam binnen met een knieblessure. Dat was echt balen. Ik wilde laten zien wat ik in huis heb, maar dat lukte niet. Daarna heb ik ook nog een periode last van mijn rug gehad. Ook daar herstelde ik weer van, maar het was wel heel frustrerend allemaal.' Er waren jaren dat Gentenaar zich niet echt zorgen hoefde te maken over een ba sisplaats. Dat was bij NEC, de club waar hij tien jaar profvoetbal speelde en waar hij de laatste vijf jaar eerste keus was. In 2005 verliet hij de Nijmeegse club voor een onzeker avontuur bij Borussia Dortmund. 'In mijn voorlaatste seizoen bij NEC wist ik dat ik ergens anders naartoe wilde,' blikt Gentenaar terug. 'Ik besloot mijn contract niet te verlengen. Natuurlijk had ik het naar vedstrijd tegen Jong RKC Waalwijk. mijn zin daar. Maar het gevaar bestond dat ik in zou gaan dutten. Als sportman wil je kijken waar je grenzen liggen.' Bij Borussia schopte Gentenaar het niet tot eerste keeper, maar hij bewaart wel goede herinneringen aan zijn tijd in Duitsland. 'Ik heb daar een ontzettend mooie tijd gehad. Ik voelde me ook redelijk snel thuis in Duitsland. Aan de manier van trainen moest ik wel enorm wennen. De nadruk lag heel erg op kracht. Om sterker te worden trainden we met vestjes die vijftien kilo zwaar waren. Dat was echt afzien. Maar als het vestje dan op een gegeven ogenblik uit mocht, vloog je echt door de lucht. Ook deden we constant oefeningen met van die zware medicijnballen. In Nederland ligt de nadruk veel meer op meevoetballen. Ook bij Ajax. In Duitsland moet je gewoon je doel schoonhouden.' Uiteindelijk keepte Gentenaar toch nog tien wedstrijden voor Borussia. 'Dat waren fan tastische momenten. De sfeer, het grote stadion: dat is waar je het allemaal voor doet. Natuurlijk hoop je dat je de eerste keus wordt van de trainer, maar je moet blij Ajax kick Off NAC Breda

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 13