winnen," wijst Zomer op de kwaliteiten van de Amsterdammers. "Een overwinning is voor Ajax altijd belangrijk, nu natuurlijk ook gezien de laatste paar wedstrijden. Iedere wedstrijd staat echter op zich en Ajax blijft een topclub. Op dit moment draaien wij goed en wat dat betreft zijn we op dit moment denk ik aan elkaar gewaagd." Tegelijkertijd waakt Zomer voor het opti misme. "Dat wij hoog staan is natuurlijk mooi, ook om mee te maken. We moeten wel met beide benen op de grond blijven staan, dat is belangrijk. Elke wedstrijd gaan we in alsof het de eerste van het seizoen is. Iedere wedstrijd benaderen we vanaf een nieuw startpunt. Je mag er even van genieten en dan moet je weer door naar de volgende wedstrijd. Daar is ieder een zich absoluut van bewust." Eerdere ontmoetingen Vorig jaar dacht FC Twente de winst tegen Ajax binnen te hebben. In de laatste twee minuten van de wedstrijd zag FC Twente een 2-1 voorsprong omgebogen worden in een 2-3 achterstand. "Ik had er nog niet aan gedacht, maar inderdaad, vorig jaar was het een vervelende wed strijd. Wraakgevoelens heb ik absoluut niet. De wedstrijd van vandaag staat op zich." Eerder dit seizoen werd het in de Amsterdam Aren A 1-1. FC Twente besliste lange tijd in die wedstrijd wat er gebeurde. "Ik denk dat we dit seizoen over het alge meen veel wedstrijden hebben gedomineerd. Het is een voetballend team, dat zie je aan alles en hebben we al meerdere malen bewe zen. Voor Ajax geldt dat overigens ook." Eigen ontwikkeling Zomer is voor FC Twente dit seizoen in veel wedstrijden basisspeler geweest. Zelf is hij ook tevreden. "Ik maak een redelijk goed seizoen door, denk ik. Er zijn abso luut nog momenten te noemen in wedstrij den dat het beter kan, maar over het alge meen word ik steeds stabieler. Voor een speler van mijn leeftijd is dat belangrijk. De samenwerking met Robbie Wielaert gaat ook goed, de coaching is bovendien prima, mede door Sander Boschker." Een ander verschil met voorgaande jaren is dat de Enschedeërs dit seizoen verzorgd voetbal proberen te spelen, waarbij in de opbouw ook een rol is weggelegd voor de verdediging. "De opbouw begint achterin, waardoor een verdediger daarbij heel belangrijk is. Doordat er veel beweging is, lukt dat ook. Daarnaast geeft het winnen ook vertrouwen en is het team behoorlijk op elkaar ingespeeld. Kijk alleen al naar het begin van dit seizoen en het huidige spel. Dan zit er een enorm verschil in." TWENTE THUIS FC TWENTE - AJAX 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 7