In de dagen na de zege werd in de media uitgebreid teruggeblikt. Kees Rijvers liet weten dat hij zijn ploeg nog niet tot de top beschouwt. "FC Twente moet maar eerst bewijzen zo te kunnen blijven voetballen", was het nuchtere commentaar. De sup porters van FC Twente hebben de voetbal middag er niet minder op gevierd en het 'FC Twente ay ay ay ay', dat die dag werd geïntroduceerd, werd meerdere malen ingezet. FC Twente - Ajax 5-1 Dat FC Twente voor aanvang niet als een eendagsvlieg wilde worden betiteld, werd snel duidelijk. Tot de tanden toe bewapend en met de juiste felheid legden de spelers Ajax de wil op. Het tijdens de wedstrijd langdurig bezongen talent Theo Pahlplatz profiteerde al in de derde minuut en schoot de 1-0 binnen. Een opleving van de gasten, met grillig aanvalsspel van Johan Cruijff, zorgde na een half uur voor de tegentreffer. Dat de altijd zo betrouwbare Ajax-goalie Gert Bals met een fout de 2-1 inleidde, was illustratief. Het verzet van de internationaal erva ren Ajacieden was gebroken. Op het middenveld verrichtten Achterberg, Houwaart en Bronkers veel werk, zodat een normale Ajax-aanval onmogelijk was. Balgoochelaar Dick van Dijk liet zien waarom hij tot de grootste talenten van Nederland werd gerekend. De 3-1 was van een zo'n schoonheid dat de verslag gever van Dagblad Tubantia in woorden niet kon beschrijven wat er gebeurde. Het vervolg was dat de Tukkers de kwetsbaar heid van het Ajax-defensie blootstelden en Van Dijk en Pahlplatz ieder nog een keer konden scoren. Scoreverloop 3. 1-0 Theo Pahlplatz 30. 1-1 Piet Keizer 34. 2-1 Dick van Dijk 51. 3-1 Dick van Dijk 68. 4-1 Theo Pahlplatz 80. 5-1 Dick van Dijk Toeschouwers: 26.500. Opstelling FC Twente: Piet Schrijvers, Epi Drost, Willem de Vries, Jan Bronkers, Benno Huve, Issy ten Donkelaar, Henk Houwaart, Eddy Achterberg, Dick van Dijk, Jan Jeuring, Theo Pahlplatz. TWENTE THUIS FC TWENTE - AJAX 23

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 27