In Twente Thuis blikken we dit seizoen terug op een bijzondere historische wedstrijd van FC Twente tegen de opponent van vandaag. In het seizoen 1968/1969 kwamen de Amsterdammers op bezoek in Het Diekman Stadion. Onder aanvoering van Dick van Dijk en Theo Pahlplatz bezorgde FC Twente haar fans tegen Ajax een wedstrijd om nooit meer te vergeten. In de weken voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen Ajax lijkt men in Enschede over niets anders te praten. In het prille bestaan van PC Twente is groot succes tot dusver uitgebleven, maar in het vierde seizoen wordt in het najaar de koppositie gegrepen. Administrateur van FC Twente, Gerrit Lubbers, moet menig supporter teleurstellen. "Het is gewoon gekkenwerk. Er is plaats voor 36.500 mensen, maar als er 50.000 plaatsen waren, kom ik nog kaarten tekort. De telefoon zwijgt geen moment", omschrijft Lubbers in Dagblad Tubantia de nieuwe situatie voor PC Twente. "Voor de Tukkers zal het duel met Ajax het uur van de waarheid zijn", schreef de krant aan de vooravond van het treffen. "De wedstrijd moet het bewijs brengen dat FC Twente dit seizoen niet boven haar stand leeft en niet ten onrechte de rang lijst aanvoert." De buitenwacht leek soms te twijfelen aan het succes van de ploeg van trainer Kees Rijvers, maar op zondag middag 3 november werd aan die twijfel een einde gemaakt. 'So ein tag, so wunderbar wie heute', klonk het kort na vier uur uit de kelen van de Twentse fans. Door de regen doorweekt, maar de fans waren niet meer te houden. Ajax-trainer Rinus Michels kon maar een conclusie trekken. "Dit FC Twente is een ploeg in opkomst." TWENTE THUIS FC TWENTE - AJAX 21

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 25