Jong Ajax levert prima teamprestatie Ajax contracteert Toby Alderweireld Ajax neemt afscheid van Markus Rosenberg Mi Nieuws 7 Ajax nam voorafgaand aan de UEFA Cupwedstrijd tegen Werder Bremen afscheid van Markus Rosenberg. De aanvaller ver trok in de transferperiode naar de Europese tegenstander van de Amsterdammers. Rosenberg werd toegesproken door tech nisch directeur Martin van Geel. Die roemde de Zweed om zijn positieve houding in de groep en zijn professionele instelling. Voorzien van cadeaus van Ajax en de sup portersverenigingen maakte Rosenberg een ereronde door de ArenA om afscheid te nemen van de Ajax-aanhangers. Jong Ajax besloot maandag een glansrijk optreden in het Abe Lenstra Stadion met een zege op koploper Jong Heerenveen: 0-1. Nicolae Mitea was de matchwinnaar voor de Beloftenploeg van trainer Aron Winter. 'We hebben op een mooie avond een prima teamprestatie geleverd,' keek Winter tevreden terug op de overwinning op de lijstaanvoer der. De Jong Ajacieden zagen hun prima eer ste helft al na twintig minuten bekroond met een treffer van Nicolae Mitea. De Roemeen leidde zijn treffer met een fraaie actie zelf in. Ook Hedwiges Maduro, doelman Dennis Gentenaar en Olaf Lindenbergh waren van de partij bij Jong Ajax, de nummer drie op de ranglijst. Jong Fleerenveen en Jong Ajax speelden hun competitieduel overigens in een uitverkocht Abe Lenstra Stadion. Duizenden scholieren maakten extra veel sfeer. Na de rust hadden de Amsterdammers het lastiger met de brutaal aandringende Friezen. Jong Heerenveen was vooral gevaarlijk uit spelhervattingen. Met een versterkt midden veld, Mitchell Donald en Siem de Jong wer den ingebracht, en met twee aanvallers hiel den de Amsterdammers uiteindelijk stand. Al kwamen de Jong Ajacieden wel een paar keer goed weg. 'Mijn ploeg heeft deze avond prima gespeeld, zei Aron Winter. 'We zijn op de goede weg.' Jong Ajax was eerder dit seizoen voor eigen publiek op de Toekomst ook al met 1-0 te sterk voor de ploeg van Henk Herder. Ajax Kick Off sc Heerenveen Ajax heeft de Belgische jeugdspeler Toby Alderweireld gecontracteerd. De centrale verdediger tekende vorige week zijn contract dat loopt tot en met 30 juni 2010. Toby Alderweireld, die op 2 maart 1989 werd geboren, kwam via Germinal Beerschot Antwerpen in augustus 2004 bij de jeugd opleiding van Ajax terecht. Alderweireld is Belgisch jeugdinternational.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 7