Terugblik 39 getorpedeerd door Demy de Zeeuw. De Alkmaarder gleed duidelijk met gestrekt been in op de Ajax-keeper. Omdat Stekelenburg geblesseerd bleef liggen, was het voor Maarten Martens een koud kunstje om de gelijkmaker in het lege doel te werken: 1-1. Stekelenburg werd vervolgens minutenlang behandeld door de Amsterdamse verzorger. Een kwartier eerder hadden de tien Ajacieden nog een ver rassende voorsprong geno men op de elf Alkmaarders. Voormalig AZ-speler Kenneth Perez werkte de bal van dicht bij snoeihard voorbij doelman Boy Waterman. Het voorberei dende werk werd vooral gele verd door Leonardo. Met de 0-1 kregen de Amsterdammers in elk geval loon naar keihard werken. Ondanks de tegenslagen bleef het Ajax-tiental solide en vanuit een hecht collectief opereren. 'Ik moet mijn ploeg een groot compliment Nourdin Boukhari op de rug bij Leonardo. maken, voor de manier waarop het team is omgegaan met erg veel tegenslag,' sprak Ten Cate na afloop. De beide beslissende momenten kwamen uitgebreid aan bod in de volle perszaal van het DSB Stadion. 'Ik hoef de beelden niet eens terug te zien, het lijkt me heel duide lijk,' doelde de Ajax-trainer op de over treding op Stekelenburg. Wegereef had de AZ-aanval af moeten fluiten en de Ajacied in bescherming moeten nemen. 'Maar de lei ding blonk niet uit in het nemen van goede beslissingen,' concludeerde Ten Cate. 'Ik wil daarmee niet zeggen dat AZ is bevoordeeld. Ajax werd benadeeld. Davids kreeg bijvoor beeld ten onrechte een eerste gele kaart. Het was een schwalbe.' Eredivisie Zondag 25 februari 2007 - DSB Stadion, Alkmaar -16.458 Scheidsrechter: Jan Wegereef AZ-Ajax 1-1 (0-0) Scoreverloop: 65. Kenneth Perez 0-1,79. Maarten Martens 1-1 AZ: Boy Waterman, Tim de Cler, Ryan Donk, Kew Jaliens 55. Ruud Vormer), Grétar Steinsson, Nourdin Boukhari (67. Maarten Martens), Demy de Zeeuw, Julian Jenner (74. Jeremain Lens), Shota Arveladze, Moussa Dembélé, Danny Koevermans Coach: Louis van Gaal Niet ingezet: Job Bulters, Gijs Luirink, Mike Derlagen Ajax: Maarten Stekelenburg, George Ogararu (62. Hedwiges Maduro), Jaap Stam, John Heitinga, 1 I Edgar Davids, Gabri, Kenneth Perez, Wesley Sneijder (46. Zdenek Grygera), Leonardo, GEEL Klaas Jan Huntelaar (84. Tom de Mul), Ryan Babel Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Olaf Lindenbergh, Roger, Nicolae Mitea Ajax Kick Off sc Heerenveen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 38