Terugblik 37 De overige 87 minuten zouden genoeg ruimte moeten geven voor nog twee treffers. Maar helaas voor de Ajacieden werd ge legenheidslinksback Roger uitgespeeld en zette Hugo Almeida de daaropvolgende voorzet om in een treffer: 1-1 en nu moest Ajax nog vier keer scoren. 'Met een beetje geluk hadden we een grotere uitslag neer kunnen zetten,' zei Ten Cate, over de kan sen die niet benut werden door Ryan Babel, Klaas Jan Huntelaar, Wesley Sneijder en Kenneth Perez en de kopbal van Leonardo die van de lijn werd gehaald. 'Maar we moeten de realiteit niet uit het oog verlie zen, Werder kreeg ook nog wel een paar dotten van kansen,' aldus de Ajax-coach, doelend op Almeida die na zijn gelijkmaker een paar keer de 1-2 op zijn schoen had. De Portugees scoorde echter niet meer en hield zo de deur voor Ajax open om via De keuze voor de Ajacied van de wedstrijd viel door de goede collectieve prestatie op het gehele elftal van Ajax. Klaas Jan Huntelaar schiet op fraaie wijze de 2-1 binnen. een offensief dat in de tweede helft pas echt goed losbarstte, de opponent het vuur na aan de schenen te leggen. Na een uur spelen bereidde Babel een knap doelpunt van Huntelaar voor en een kwartier later deed Babel zelf de ArenA ontploffen toen hij goed doorging na een pass van Perez en de bal snoeihard achter Wiese schoot. Aangespoord door het fanatieke thuispu bliek gingen de Ajacieden op jacht naar wat gerust een wonder genoemd had kun nen worden en bijna slaagden zij daar ook nog in. Wiese reageerde echter knap op inzetten van Sneijder en Perez, en gaandeweg werd duidelijk dat Ajax aan de nog overgebleven speeltijd niet meer genoeg zou hebben om nog twee keer te scoren. UEFA CUP Donderdag 22 februari 2007 - Amsterdam ArenA - 38.000 Scheidsrechter: Howard Melton Webb Ajax - Werder Bremen 3-1 (1-1) Scoreverloop: 4. Leonardo 1-0,14. Hugo Almeida 1-1,60. Klaas Jan Huntelaar 2-1, 75. Ryan Babel 3-1 Ajax: Maarten Stekelenburg, John Heitinga, George Ogararu, Jaap Stam, Hedwiges Maduro, Roger, Wesley Sneijder, Ryan Babel, Klaas Jan Huntelaar, Kenneth Perez, Leonardo (75. Tom de Mul) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Gregory van der Wiel, Vurnon Anita, Jeffrey Sarpong, Edgar Manucharyan, Nicolae Mitea Werder Bremen: Tim Wiese, Petri Pasanen, Pierre Wome, Hugo Almeida (82. Christian Schulz), Tim Borowski, Diego (46. Jurica Vranjes), Torsten Frings, Daniel Jensen, Miroslav Klose, Per Mertesacker, Naldo Coach: Thomas Schaaf Niet ingezet: Andreas Reinke, Amaury Bischoff, Aaron Hunt, Jérome Polenz, Kevin Schindler Ajax Kick Off se Heerenveen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 36