Zege op Heerenveen opmaat voor Grand Slam A Silooy goede vervanger voor Reiziger 32 Historie S tekst Joris Zandbergen fotografie Beeldarchief fljax, Louis van de Vuurst Ajax draait in deze periode enigszins stroef. De Amsterdammers verliezen uit bij Willem II en spelen gelijk bij Sparta in de eerste twee competitie duels van 1996. De wedstrijd bij Sparta is overigens al op 21 januari, maar door de aanhoudend slechte weersomstandig heden worden alle duels tussen die datum en 25 februari afgelast, waardoor Ajax ietwat uit zijn ritme is. De ontmoeting met Heerenveen is de eerste wedstrijd in de Meer van 1996 en na een stroeve start loopt Ajax ver weg van het team van coach Foppe de Haan. Ajax heeft eigenlijk geen kind aan het be zoekende sc Heerenveen op zondag 25 fe bruari 1996. Op weg naar de derde lands titel op rij, ontdoen de Amsterdammers zich met 6-2 van de Friezen. Heerenveen is in die dagen nog niet de reuzendoder waar het later tot zou uitgroeien, maar de ploeg staat wel aan het begin van een serie zeer stabiele klasseringen in de eredivisie. Het elftal Swager, Doesburg, Hansma, Pastoor, Sier, Roelofsen, Tomasson, De Visser, Talan, Echteld en Regtop is echter geen partij voor de regerend landskampioen en Champions Leaguehouder Ajax, dat voor dit duel een basiself heeft die bestaat uit Van der Sar, Silooy, Blind, Frank de Boer, Bogarde, Ronald de Boer, Kluivert, Davids, Finidi, Kanu en Hoekstra. Patrick Kluivert opent in de Meer de score in de 20ste minuut, drie minuten later verdubbelt Ronald de Boer de voorsprong en in de eerste minuut na rust verdwijnt alle spanning uit de wedstrijd als Peter Hoekstra er 3-0 van maakt. Nwankwo Kanu zorgt voor de 4-0, Danny Blind voor sc Heerenveen Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 31