Klaas Jan Huntelaar 15 Nederland? Volgens mij stond hij alleen iets schuiner voor het doel. Meer mensen vergeleken mijn goal tegen Werder al met de manier waarop Müller scoorde tegen Oranje. Vooral vanwege zijn stijl en manier van spelen vond ik Overath een aantrek kelijkere voetballer.' Huntelaar kan zich moeiteloos losmaken van de waan van de dag. De aanvaller kan een verloren uurtje makkelijk vullen met het kijken naar oude voetbalbeelden. Zoals het een goede vakman betaamt, kent ook Huntelaar de wereldtoppers van weleer. 'Het is altijd leuk om naar histo rische voetbalbeelden te kijken.' Ook de Argentijn Mario Kempes, die andere beul voor Oranje in een WK-finale, wordt ge noemd als favoriet. Kempes was de ster in de WK-finale van 1978. Dennis Bergkamp is een voorbeeld dat Huntelaar met eigen ogen aan het werk zag. Huntelaar is op zijn beurt weer de favo riet van talloos veel voetbalfans. Waar de Ajacied zijn gezicht laat zien, klinkt bijna automatisch ook zijn naam. De naam Huntelaar wordt gefluisterd of gescan deerd. Er gaat bijna geen training voor bij of vooral veel jonge fans proberen de aandacht te trekken van de aanvaller. Een handtekening van de Ajax-spits is voor velen hét perfecte aandenken aan een dagje Ajax. Huntelaar voelt zich nog steeds gevleid door alle aandacht en tekent de handtekeningenboekjes en voetbalshirtjes (met achterop zijn naam) met liefde. De Ajacied begrijpt het allemaal wel. In zijn jongste jaren stond ook hij in de rij voor een krabbel van zijn favorieten. 'Bij De Graafschap liep toen Eric Viscaal rond. De spelers van De Graafschap waren de helden, echte voorbeelden. Ik heb thuis vast nog wel ergens hun handtekeningen liggen. Handtekeningen staan keurig in een boekje, maar ook op een wit T-shirtje dat ik daarvoor gebruikte. Echt wit zal het shirtje inmiddels niet meer zijn, denk ik. Handtekeningen uitdelen, het hoort er ge woon bij. Als ik iemand een handtekening kan geven, doe ik dat. Mensen begrijpen zelf wel dat het niet altijd mogelijk is ie dereen te voorzien. Soms staan er zoveel mensen op je te wachten, dat je anders ner gens meer aan toe komt. We hebben deze tijd een druk programma.' Ajax Kick Off sc Heerenveen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 15