Er kan vandaag met recht ges proken worden over één van de belangrijkste wedstrijden van het jaar. Als Ajax op bezoek komt is dat één, maar misschien nog wel belangrijker is de vraag wie na vandaag in de race blijft om het kampioenschap en wie afhaakt. Met de opmars van AZ in de afgelo pen jaren, zijn ook de derbygevoelens versterkt. De twee ploegen ontlopen elkaar weinig, maar de cultuurverschil len tussen de Noord-Hollandse clubs zijn groot. Eén van de spelers die zowel voor AZ als Ajax heeft gespeeld, is Kenneth Perez. De aanvaller die een turbulent jaar kent, is bereid gevonden zijn licht te laten schijnen over deze wedstrijd op pagina 26 en 27. Hij analyseert het verschil tussen zijn voormalige en huidige werkgever diplomatiek. "Het verschil tussen Ajax en AZ is één punt." Het tweede interview in deze editie van AZ Speelt is met een AZ-speler met een Ajax-verleden. Lees op pagina 10 en 11 het verhaal van Jeremain Lens die enkele jaren in de jeugdopleiding van Ajax door bracht, maar groot werd in Alkmaar. Hij zegt terecht; 'Wedstrijden tegen Ajax zijn altijd speciaal'. De jonge spits klopt steeds nadrukkelijker op de poort en hoopt ook vandaag op speelminuten. Een jongens boekscenario, waarin hij de winnende maakt tegen zijn oude club, is wellicht door zijn hoofd geschoten. Misschien ook niet, wie zal het zeggen. Dromen moet je koesteren, maar de winst is waar het vandaag om gaat. Alleen de ploeg die de volle drie punten pakt, kan hete adem richting koploper PSV blazen. Met welk gevoel de twee ploegen het veld op stappen, is niet bekend. De resultaten van de twee belangrijke UEFA Cup-wed strijden tegen Fenerbahce en Werder Bre men, waren voor het ter persen gaan van het programmaboekje nog niet bekend. Aan de andere kant, 'dit is een wedstrijd op zich', is ook veel gehoord dezer dagen. Wij wensen u een fanatieke, maar spor tieve wedstrijd toe. Steun uw ploeg in de race om de punten, want de twaalfde man op een dag als vandaag is onontbeerlijk! De redactie Colofon Correspondentie-adres: AZ NV - Postbus 1010 -1810 KA Alkmaar - Tel.: 072 547 80 00 Fax: 072 547 80 80 - Internet: www.az.nl - E-mail: info@az.nl - Foto's: AZ/Ed van de Pol Statisticus: André Liefaard - Redactie: AZ/Erik van Leeuwen, Nick Beentjes, Daan Germans en Wieke de Vries - Druk: VanKetel Graphics, Schagen Oplage: 8.000 exemplaren.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 3