Van huisvrouw naar kostwinner Maaike Miedema en Elisa Vermanen vormt. De eerste medewerker van de spoelkeuken plant het team in, zodat er op ieder moment genoeg mensen staan om dagelijks de enorme berg afwas schoon te maken. "Niemand had verwacht dat er zoveel spullen naar beneden zouden komen. Van koffielepeltjes tot schalen en glazen. Alles komt terug naar de eerste verdieping", weet Kuvener inmiddels. "Het is aanpoten, maar we doen het met een leuk team." De hele week is Kuvener, die voorheen ondermeer voor Super de Boer, Ulteam en Claus Alkmaar werkte, in het DSB Stadion in touw. Een heel ander leven dan dat ze tot een paar jaar geleden kende. Haar man Dirk kreeg een langdurig hartinfarct, waardoor een groot deel van zijn hart is afgestorven. In maart 2006 werd hij volledig afgekeurd waardoor hij zijn baan bij Corus moest opgeven. Kuvener werd kostwinner, waardoor ze ineens fulltime aan de slag moest gaan. "En dat was natuurlijk wel even anders dan de hele week huisvrouw en moeder. In het begin had ik dan ook wel het gevoel dat ik uit mijn gezin raakte, maar inmiddels ben ik hier helemaal aan gewend." Naast het werken in de spoelkeuken is Kuvener ook een deel van de week 'opera tioneel verantwoordelijk voor de logistieke processen van de horecamaterialen tijdens wedstrijden en evenementen bij 'Uit Bij AZ', zoals officieel in haar functieomschrij ving staat. "Oftewel: Het uitlijnen van materialen en het sturen van de meiden", legt Kuvener het wat eenvoudiger uit. "Alles moet netjes in de verschillende stores (stellingen, red.) staan zodat je niet een heel eind met een schoon bord hoeft te lopen naar de opslag. Het moet allemaal economisch ingedeeld worden. Dat vind ik juist het leuke het werk. Dat is een uitdaging om dat telkens mooi strak te krijgen." Dat de mensen niet staan te springen om in de spoelkeuken aan de slag te gaan, weet ze als geen ander. "Niet iedereen wil in de spoelkeuken. En dat is ook wel begrijpelijk. Je kan bijvoorbeeld geen lange nagels hebben. Het is een kwestie van aanpoten, maar dat klinkt me als muziek in de oren. Mijn hoofd ligt af en toe op mijn kussen terwijl mijn benen nog in het stadion lopen. Maar toch krijg ik er een enorme kick van. Er is nog nooit iemand geweest die is doodgegaan van hard werken. Als het werk allemaal maar af, schoon en netjes opgeruimd is. Daar gaat het om." (DG)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 26