Invalbeurten boven verhuur NÉG Jeremain Lens begon op achtjarige leeftijd zijn profcarrière in de jeugd-opleiding van Ajax. Na zes seizoenen in Amsterdamse dienst moest Lens het opleidingsinstituut na de C1-junioren verlaten. Via FC Omniworld kwam hij drie seizoenen geleden bij AZ terecht. Wellicht dat er vanmiddag tegen zijn oude club net als eerder dit seizoen opnieuw een invalbeurt in zit. "Wedstrijden tegen Ajax zijn altijd speciaal voor me." nog terug aan zijr Via WA/De Sparta van Ajax binnen. Z een tiidie in de bic Wedstrijden tegen Ajax hebben sinds zijn vertrek uit Amsterdam een bijzonder tintje voor Lens. "Het is geen wraakgevoel ten opzichte van die club, maar je houdt wel altijd in je achterhoofd dat je daar in d~ weg moest omdat ze waarschijnlijk da ten dat je niet goed genoeg was." Het is een lot wat duizenden andere jongetjes op veertienjarige leeftijd ook hebben ondergaan. Waar verreweg de meeste daarvan inmiddels bij de amateurs spelen, heeft Lens (19) het wél gered. "Nu speel ik uiteindelijk toch maar mooi in de Eredivisie. Ik kan het dus toch. Bovendien is AZ ook geen kleine club, inmiddels weet ik wat er allemaal bij komt kijken", zegt de spits. deerd haar. Oat had ik in die t Furdjel Narsingh enjohan Plat bij mij in het team. Tegenwoo ze allebei voor Jong AZ." Na zijn twee invalbeurten tijder vorige seizoen komt Lens dit se in de plannen van Louis van Ga. december kreeg ik vier invalbei elkaar. Dat geeft je vertrouwen' jonge aanvaller. Het was precie: waar hij op wachtte. "Een paar geleden toonde NEC interesse o een halfjaar te huren. Ik heb toi sprek met meneer Van Gaal gel

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 17