v\^fa\s óe 9e sve \s l\ie de^ v„o\exaV \0 H vooruit, dan achterom. Bijvoorbeeld naar de absolute topper van vandaag, die om veel meer gaat dan alleen drie punten. Op de vraag wat het verschil tussen Ajax en AZ op dit moment is, antwoordt hij droog: "Eén punt. Ik kan alleen maar oordelen over het AZ waarin ik speelde en dat was een hecht collectief. Ajax heeft individueel hele goede spelers, maar in vergelijking met de ingespeelde ploeg van AZ van vorig jaar, zijn wij nu minder een team. Dat heeft tijd nodig." Eerder dit seizoen hielden de twee ploegen elkaar in Amsterdam in evenwicht; 2-2. Perez moest die wedstrijd in verband met een schorsing aan zich voorbij laten gaan. "De eerste helft stond AZ zwaar onder druk, maar mede door uitstekende ingrepen van de trainer, kwam AZ goed terug." De belangen van het duel tussen de num mer twee (Ajax) en nummer drie (AZ) zijn evident. "De verliezer haakt af in de titelstrijd, als die niet al gestreden is", is de mening van Perez. Beide teams bewezen zichzelf een bitter slechte dienst door afgelopen weekend punten te verspelen. Ajax blameerde zich in eigen huis tegen Excelsior (2-2) en AZ liet een voorsprong lopen in Groningen (1-1). Hierdoor was PSV de lachende derde en hebben de Noord- Hollandse topploegen vanmiddag helemaal niks aan een gelijkspel. Ondertussen kreeg Ajax ook nog een men tale tik door met 3-0 naar huis gestuurd te worden door Werder Bremen. Hoe werken deze tegenslagen door op het team? "Niet", antwoordt de oud-speler van onder andere MVV en FC Kopenhagen. "Deze wedstrijd staat op zich. En stel, AZ wordt door Fener- bahce alsnog uitgeschakeld, want met 3-3 ben je niet zeker van de volgende ronde? Dan komt die teleurstelling nog veel harder aan. Wij kunnen alleen maar een goed gevoel overhouden als we voor een stunt zorgen tegen Bremen." Ondertussen gaan de gedachten nog even terug naar de laatste editie van AZ - Ajax in de Alkmaarder Hout. Perez: "Die wedstrijd had alles in zich". Hij heeft gelijk, want in een sfeervolle Hout waren alle ingrediënten aanwezig voor een schitterende derbymid dag. Via een assist van ex-AZ'er Olaf Linden- bergh kwam Ajax op 0-1, maar Arveladze gaf de bal zoveel snelheid mee dat hij voor rust de doellijn passeerde, 1-1. Twee minu ten later maakte Arveladze op aangeven van Perez de 2-1. Na rust scoorde Sneijder de 2-2. Het was Perez zelf die de trekker overhaalde. In twee minuten en door twee prachtige goals kreeg hij Ajax op de knieën, 4-2. We zijn benieuwd of het vandaag weer zo'n spektakelstuk wordt(WdV)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 11