Ajacieden waardevol voor Oranje Ogararu geschorst voor duel met Excelsior Nieuws 9 Het Nederlands elftal heeft de oefeninterland tegen Rusland met 4-1 gewonnen. In de ArenA keepte Maarten Stekelenburg woensdag 7 februari zijn vierde interland. Invallers Ryan Babel en Wesley Sneijder waren beide van waarde met ieder een treffer en prima spel. Klaas Jan Huntelaar was alleen in het laatste kwartier van de partij bij Oranje. Al te veel tijd om zich te manifesteren, was de spits daarmee niet gegund. 'Na drie kansen was de wedstrijd alweer voorbij,' analyseerde Huntelaar zijn invalbeurt nuchter. De Ajacied betrad het veld als vervanger van Jan Vennegoor of Hesselink. De drie overige Ajacieden in de selectie van bondscoach Marco van Basten stapten met een voldaner gevoel van het ArenA-gras. Zo keepte Stekelenburg een vlekkeloze partij. Voor de rust kreeg de doelman slechts vijf, zes ballen te verwerken. In het heel wat levendiger tweede bedrijf moest Stekelenburg vaker aan de bak. De Ajacied incasseerde na 75 minuten de 2-1 van Vladimir Bistrov. De tegengoal viel Stekelenburg niet aan te rekenen. Wesley Sneijder en Ryan Babel gaven met hun invalbeurten heel wat kleur aan het tot aan de rust povere oefenduel. De midden velder en de aanvaller waren de hele tweede helft van de partij bij Oranje. Sneijder verving rechts op het middenveld Denny Landzaat. Babel nam als linksbuiten de plaats in van Dirk Kuyt. Na bijna zeventig doelpuntloze minuten opende Babel de score. Hij bleef na een korte struikelpartij knap op de been, vervolgde zijn dribbel en haalde kort en hard uit: 1-0. Drie minuten later kogelde Sneijder, op aangeven van Babel, de bal snoeihard in het dak van het doel. Het Nederlands elftal won ontegenzeg gelijk aan dreiging met Sneijder en Babel in de ploeg. Sneijder speelde een uitstekende eenendertig ste interland. In 31 landen wedstrijden scoorde de middenvelder tot nu toe zes treffers. Nadat Bistrov de spanning in de wed strijd had teruggebracht, klaarden Joris Mathijsen (kopbal) en Rafael van der Vaart (strafschop) het karwei definitief. Na een onderhoudende tweede helft keer den de 24.589 toeschouwers alsnog rede lijk tevreden huiswaarts. George Ogararu ontbreekt vandaag in het competitieduel met Excelsior. De Roemeense verdediger kreeg in de door Ajax met 2-1 gewonnen uitwedstrijd bij ADO Den Haag vorig weekeinde een gele kaart. De boeking was zijn vijfde van het seizoen en dat betekent een automatische schorsing van een duel. Ajax Kick Off Excelsior

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 9