ik samen met vrienden of met mijn vrouw. Zij speelde vroeger in de Finse nationale damesploeg. Vroeger, halverwege de jaren negentig, werden bijna alle wedstrijden van Ajax in Finland uitgezonden op televisie. Nu komt dat helaas minder vaak voor.' Mooiste Ajax-moment: 'Alle mooie momenten met Jari! Of eigen lijk, al zijn doelpunten als Ajacied. Litmanen was de eerste Fin die werkelijk uitblonk in het internationale topvoetbal. Voordat Jari de top had bereikt, leefde in Finland de ge dachte dat Finnen niet goed genoeg zouden zijn voor het voetbal. Weinig landgenoten hadden verwacht dat hij zo goed kon wor den. De doorbraak van Jari is uiteindelijk goed geweest voor alle Finse voetbalfans.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'Dat is toch wel het doelpunt van Jari tegen AC Milan, in Triëst tijdens het mooie seizoen 1994-1995. Dat was een belangrijke goal in een grote wedstrijd. Ook staan me verschil lende goals van Marco van Basten helder voor de geest. Van Basten mag natuurlijk niet ontbreken bij de grootste Ajacieden al ler tijden. Hij behoort ook zeker tot de beste doelpuntenmakers aller tijden. Net als Jari heeft ook Van Basten doelpunten gemaakt die voetballers nooit meer zullen vergeten.' Favoriete speler van Ajax op dit moment: 'Wesley Sneijder heeft zoveel klasse... In de ning. Helaas was hij op pad met de nationale ploeg. Gelukkig heeft Ajax op dit moment nog veel meer goede spelers.' Favoriete speler uit de Ajax-historie: 'Jari natuurlijk! Marco van Basten staat op twee en Dennis Bergkamp is mijn derde favoriet. Bergkamp heeft mijn hart vooral gestolen als speler van Arsenal. Natuurlijk was ook Johan Cruijff een geweldige speler. Maar het voetbal was vroeger toch anders. Vergelijken is daarom moeilijk. In de tijd van Cruijff hadden de spelers meer ruimte om te voetballen. In het moderne topvoet bal staat overal wel een tegenstander om je te tackelen.' Favoriete club naast Ajax: 'Internationaal is dat Arsenal. In Finland is mijn favoriet HJK Helsinki. Jammer genoeg heeft die club het geld niet om zijn toppers vast te houden. Ik zie af en toe ook Arsenal aan het werk, in Londen. Vanuit Finland is de Engelse hoofdstad prima te bereiken.' Ajax Is voor mij: 'Een aansprekende club omdat er altijd weer nieuwe topspelers en topcoaches op staan. Ajax blijft overlopen van het talent. De club mag terecht heel trots zijn op de »-*v.v.111 nv.t.1 LAUld Up UI thuiswedstrijd tegen Feyenoord kon niemand eigen opleiding. Een vergelijkbare voetbal hem stoppen. Hij was de baas en maakte nog opleiding hebben we niet in Finland. Een drie doelpunten ook. Ik had Sneijder ook jeugdcomplex als de Toekomst kennen we graag aan het werk gezien tijdens een trai- evenmin. Helaas.' Ajax Kick Off Excelsior

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 42