'Ajax blijft overlopen van het talent' De supporter aan het woord Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? 'De ene keer bekijk ik een wedstrijd samen met collega-coaches; een andere keer kijk Naam:;Timo Lounio Leeftijd: 49 jaar Woonplaats: Helsinki Seizoenkaarthouder: Nee, thuis- wedstrijctpn bezoeRfer is nogal lastig tóe in Finland woont. Ik kom af en toe naar Amsterdam en probeer dan altijd wel een wedstrijdje bij te wonen. Zo was ik Bijvoorbeeld bij de laatste Ajax - Feyenoord. Als ik in Nederland verblijf,-ga ik ook regelmatig naar de Toekomst. Vooral om te kijken hoe de jeugdelftallen van Ajax trai nen. Ik ben al vanaf mijn vijftiende trainer-coach en heb onder meer het vrouwenteam van HJK Helsinki getraind. Verder ben ik trainer ge weest van verschillende clubs In de Finse eerste en tweede divisie. Ik heb wel een seizoenkaart van HJK Helsinki. Die duels zijn mak kelijker bij te wonen. Fan van Ajax sinds: 'Mijn vijftiende. In 1982 zag ik in de Meer mijn eerste wedstrijd. Cruijff was toen nog van de partij. Hij was terribly good die dag. Ajax speelde die zondag volgens mij tegen FC Utrecht. Ik was toen twee weken in Nederland voor mijn trainerscursus. De sfeer in de Meer vond ik bijzonder. In Finland worden wedstrijden op het hoogste niveau bijgewoond door maximaal drie- a vierduizend toeschouwers. In de Meer was veel meer publiek. Alleen de wedstrijden van onze nationale ploeg trekken meer toeschouwers. Finnen lopen vooral warm voor ijshockey. In die tak van sport zijn we oud-wereldkampioen. Die titel is het bewijs dat we in het ijshockey wel de wereldtop kunnen halen. In het voetbal is dat een moeilijker verhaal. Toen Jari Litmanen bij Ajax speelde, was ik pas echt een fanatieke Ajax-fan. Ik was toen echt niet de enige. Elke Fin kent Ajax door Jari.' Ajax Kick Off Excelsior Mijrf Ajax 41 I ir - iM - JP* 9 Supporters zijn er in alle soorten en maten, ledereen beleeft Ajax op zijn eigen manier. In de Ajax- media www.ajax.nl, Kick Often Ajax Magazine komende supporters aan het woord over hun Ajax. In deze aflevering vertelt Timo Lounio uit de Finse hoofdstad Helsinki wat Ajax voor hem betekent.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 40