Terugblik 39 Edgar Davids zorgde met een prachtig hakje voor de assist op Huntelaar. gers geblesseerd afhaken. 'Laten we vooral niet vergeten dat Van Nieuwkoop ons na veertig seconden wel in de wedstrijd hield. Van Nieuwkoop was de eerste helft goed, de tweede helft ging het minder.' Uiteindelijk loodste Klaas Jan Huntelaar (ingevallen voor Tom de Mul) Ajax langs ADO. Ditmaal viel Van Nieuwkoop weinig te verwijten; de inzet van de spits werd van richting veranderd en belandde in de uiterste hoek: 1-2. Bijna een jaar eerder nam Huntelaar in het Zuiderpark ook al de win nende treffer voor zijn rekening. In 2006 ko gelde de aanvaller de bal van grotere afstand, en met veel machtsvertoon, direct in het doel. Twaalf maanden later had Huntelaar over enig fortuin geen klagen. Zijn nuttig en dienend spelende ploeggenoot Edgar Davids verzorgde de assist. H Het ontbrak ADO in de slotfase aan kracht om de wedstrijd een ander aanzien te geven. Middenvelder Pascal Bosschaart was met een harde, door Stekelenburg gekeerde inzet nog het dichtst bij een gelijkmaker. De inzet verdween over het Amsterdamse doel. Met de zege in de Residentie deed Ajax uitstekende zaken in de strijd om het kam pioenschap. Lijstaanvoerder PSV kwam die middag bij Sparta niet verder dan een ge lijkspel (1-1). Het onderlinge verschil tussen Ajax en PSV liep zo terug tot drie punten. Gabri is weer op jacht naar de bal. Eredivisie Zondag 11 februari 2007 - Zuiderparkstadion, Den Haag - 8.000 Scheidsrechter: Eric Braamhaar AD0 Den Haag - Ajax 1 -2 (1 -0) Scoreverloop: 20. Santi Kolk 1 -0,58. John Heitinga 1 -170. Klaas Jan Huntelaar 1 -2 FC Groningen: Richard van Nieuwkoop, Said Bakkati, Goran Bunjevcevic (79. Mark de Vries), Alberto Saavedra, Ferrie Bodde, Pascal Bosschaart, Laurent Delorge, Santi Kolk (71. Jesper Hakansson), Tininho, Rick Hoogendorp, Michael Mols (63. Eljero Elia) Coach: Lex Schoenmaker Niet ingezet: Robert Zwinkels, Stijn Vreven, Levi Schwiebe, Daniël Rijaard Ajax: Maarten Stekelenburg, John Heitinga, Olaf Lindenbergh, George Ogararu, Jaap Stam, Edgar Davids, Gabri, Wesley Sneijder (84. Hedwiges Maduro), Ryan Babel (63. Kenneth Perez), Tom de Mul (58. Klaas Jan Huntelaar), Leonardo Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Roger, Nicolae Mitea, Mauro Rosales Ajax Kick Off Excelsior

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 38