Edgar Davids met de mascotte van Ajax - Feyenoord, Jim Nelen van Ajax D3. Ajax Kick Off Excelsior Wesley Sneijder werd uitgeroepen tot Ajacied van de wedstrijd. Gabri speelde een voortreffelijke wedstrijd tegen de Rotterdammers. vooral te merken aan Wesley Sneijder. Met Davids en de onvermoeibare Gabri achter zich, was de Utrechter vrij om nadrukkelijk de aanval te zoeken. Dat hij, wellicht geïn spireerd door Davids, ook voortdurend als aanjager en balafpakker fungeerde, maakte hem nog waardevoller voor zijn ploeg dan hij met zijn drie treffers al was. Bij zijn eerste goal, waarna Ajax de schroom van zich afgooide en Feyenoord overklaste, had Sneijder nog hulp van de tegenstander. Zijn vrije trap werd door de muur van richting veranderd en doelman Henk Timmer was kansloos. Na een mooie combinatie met Babel rondde Sneijder van dichtbij voor de tweede keer af. Twee minuten later leek Ajax op een monsterzege af te stevenen toen Babel na een duel met Serginho Greene knap op de been bleef en rechtsbuiten Tom de Mul vond, die na een fraaie beweging binnenschoot: 3-0 na 34 minuten. Terugblik 37 Met de ruime voorsprong op zak nam Ajax even gas terug, zo ruimte gevend aan ex- Ajacied Angelos Charisteas om iets van span ning in de wedstrijd terug te brengen door ongehinderd de bal binnen te tikken. Uit de tegentreffer, vlak voor rust gemaakt, putte Feyenoord moed en de Rotterdammers zet ten aan in de minuten vlak na de rust. Na een klein kwartier nam Ajax het weer over van de bezoekers en viel er een serie doelrijpe kansen te noteren voor de thuisclub. Vooral De Mul en Babel hadden het verschil nog wat op kunnen voeren, maar alleen Sneijder wist Timmer nog een keer te passeren. Olaf Lindenbergh (goede vervanger voor Urby Emanuelson), Kenneth Perez en Mauro Rosales waren toen al ingevallen. Eredivisie Zondag 4 februari 2007 - Amsterdam ArenA - 50.490 Scheidsrechter: Dick van Egmond Ajax - Feyenoord 4-1 (3-1) Scoreverloop: 20. Wesley Sneijder 1-0,32. Wesley Sneijder 2-0,34. Tom de Mul 3-0, 42. Angelos Charisteas 3-187. Wesley Sneijder 4-1 Ajax: Maarten Stekelenburg, George Ogararu, John Heitinga, Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson (61Olaf Lindenbergh), Gabri, Wesley Sneijder, Edgar Davids, Tom de Mul (86. Mauro Rosales), Ryan Babel, Leonardo (73. Kenneth Perez) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Klaas Jan Huntelaar, Edgar Manucharyan, Nicolae Mitea Feyenoord: Henk Timmer, Andre Bahia, Serginho Greene (71Romeo Castelen), Stein Huysegems (77. Pierre van Hooijdonk), Ron Vlaar, Danny Buijs, Jonathan De Guzman, Theo Lucius, Angelos Charisteas, Alfred Schreuder (46. Timothy Derijck), Tim Vincken Coach: Erwin Koeman Niet ingezet: Philippe Leonard, Sherif Ekramy Spits Ryan Babel is te snel voor Ron Vlaar.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 36