Droomscenario komt uit Ajax - Feyenoord 36 Terugblik Het gedroomde scenario kwam uit. AZ deed op zaterdag het voorwerk door PSV te kloppen en Ajax zette op zon dag rivaal Feyenoord met 4-1 opzij. De race om de landstitel is weer open. In de topper tussen Ajax en Feyenoord in een zinderende ArenA was de thuisploeg dui delijk de sterkste. Feyenoord-coach Erwin Koeman vond - terecht - dat het verschil tus sen beide teams niet zo groot was als in de heenwedstrijd in Rotterdam, maar Ajax do mineerde het grootste gedeelte van de eerste helft. Ajax-trainer Henk ten Cate zorgde voor een verrassing in de opstelling door Klaas Jan Huntelaar op de bank te houden, Leonardo een basisplaats te geven en Ryan Babel als diepste spits op te stellen. 'Klaas Jan is even minder in vorm,' verklaarde Ten Cate zijn keuze. 'Babel en Huntelaar zijn beiden spelers van het Nederlands elftal, deze keer koos ik voor Babel. We hebben geluk dat we voor de spitspositie twee van deze spelers hebben. Ik denk dat Ryan het goed gedaan heeft, hij bereidde de tweede en derde goal voor.' Ajax mag zich ook gelukkig prijzen met de komst van Edgar Davids. Hoewel de erva ren middenvelder nog wedstrijdritme mist, Terug in het Ajax-shirt: Edgar Davids maakte zijn 'debuut' in de Klassieker tegen Feyenoord. Wesley Sneijder was met zijn drie treffers een van de uit blinkers aan de kant van Ajax. speelde hij in zijn 'debuutwedstrijd' meteen een belangrijke rol. Ten Cate: 'Het was lang geleden dat Edgar negentig minuten heeft gespeeld. Ik vroeg nog of hij wilde wisselen, maar hij wilde per se de wedstrijd uitspelen. Edgar is een stuwende kracht, hij was meteen aan het coachen, aan het praten. Daar voel den de andere spelers zich goed bij.' Dat was Excelsior Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 35