Snelheid met Eldridge Rojer Gevaar over de vleugels Je bent nu dus voor de tweede keer dit seizoen in de ArenA. Wat verwacht je er nu van met Excelsior? 'Als je realistisch bent, hebben wij geen kans op de zege. Maar ja, voetbal is een raar spelletje. Als wij snel een goal maken, kan er van alles gebeuren. Ajax zit in een zware periode, precies tussen de duels met Werder Bremen in. Als ze uit bij Werder verloren hebben, kan dat nog in de koppies zitten. Misschien krijgt een aantal topspelers wel rust. Maar normaal gesproken winnen wij niet. Bang voor een grote nederlaag ben ik echter evenmin.' De tegenstander 29 Excelsior versterkte zich tijdens de winterstop met Eldridge Rojer. De huurling van Vitesse (22) verzorgt, samen met Andy Slory, de snelheid voorin. Misschien is dat wel het gevaarlijkste wapen van de tegenstander van vanmiddag. geen houden meer aan. Het werd 3-0. De thuiswedstrijd tegen Ajax heb ik vanaf de tribune gezien. Vitesse won met 4-2 en vooral de trainer was daar bijzonder blij mee. De dagen na die partij liep iedereen nog glunderend rond.' Eldridge Rojer krijgt bij Excelsior de speeltijd die hem bij Vitesse niet gegund was. PRO SHOTS/Willem Vernes Eldridge, waarom ben je in de winterstop van Vitesse naar Excelsior verkast? 'Eigenlijk wilde ik vorig seizoen al ver huurd worden. Maar omdat de nieuwe trainer Aad de Mos in een gesprek aangaf me te willen behouden, ben ik gebleven. Gedurende het seizoen kwam ik er echter amper aan te pas. Ik heb nauwelijks bij de selectie gezeten en ben één keer ingevallen. Dat was uit tegen Ajax.' Hoe verliep dat duel? 'Ik kwam er in de rust in en voelde me goed. Maar al na tien minuten spelen werd Ruud Knol met rood van het veld gestuurd. Vanaf dat moment hebben we alleen maar achter de Ajacieden aangelopen. Er was Hoe speelt Excelsior? 'Bij balverlies zakken we diep in. Daarna gokken we op een uitbraak met de snel heid van Andy Slory en mij. Wij moeten de ruimte achter de verdediging benutten. Dat is onze sterke kant. Met Luigi Bruins be zaten we een speler die oog heeft voor die ruimte. Jammer dat hij geblesseerd raakte tegen FC Groningen.' Wat is jouw positie? 'Ik ben een aanvaller en kan op alledrie de plekken voorin uit de voeten. Bij Vitesse moest ik me de laatste jaren richten op de rechtsbuitenplek. Die is bij Excelsior vergeven aan Andy Slory. Dat is een "ze- kerheidje". Na mijn komst heb ik zowel op links als centraal voorin gespeeld. Mij maakt het niet uit, zolang ik maar speel. Dat is de reden waarom ik naar Excelsior ben gekomen.' Ajax Kick Off Excelsior

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 28