'We gaan vrolijk verder' Excelsior heeft punten nodig De tegenstander 27 De sterke competitiestart doet denken aan die van Heracles vorig jaar. De Tukkers pakten zoveel punten, dat ze aan het einde van de competitie precies voldoende over hadden voor een veilige klassering. Excelsior leek dat voorbeeld te kopië ren. Overwinningen op sc Heerenveen, Willem II en Sparta gaven de Kralingers een vliegende start. Daarna kwam de klad erin. Excelsior kende een ople ving op zaterdag 25 november: op een bijna uitverkocht Woudestein werd concurrent Heracles met maar liefst 6-1 verslagen. Het bleek een incident. Sindsdien pakte de club geen punt meer. Tien opeenvolgende duels gin gen verloren. Tegen FC Groningen, vorige week vrijdag, werd daarmee een negatief clubrecord gevestigd. Onderdeel van die negatieve serie was de 1-3 thuisnederlaag tegen Ajax. Dat was een bizarre ontmoeting. Dankzij twee rode kaarten speelde Ajax het grootste deel van de wedstrijd met een - ruime - numerieke meerderheid. Daar werd amper van gepro fiteerd, waardoor trainer Henk ten Cate na afloop repte over de slechtste wedstrijd van het seizoen. Beide clubs treffen elkaar nu in een cruciale fase van de competitie. Ajax heeft de lands titel weer in zicht én duelleert met Werder Bremen voor een vervolg in de UEFA Cup. Excelsior heeft punten nodig in de strijd tegen degradatie. Vorige week speelde Excelsior de eer ste twintig minuten tegen FC Groningen prima. Simr en Slory hadden daarin moeten In de wedstrijd tegen FC Groningen ziet Ton Lokhoff tot zijn frustratie dat zijn team de afgedwongen kansen niet weet te verzilveren. PRO SHOTS/Willem Vernes scoren, maar lieten dat na. Scoren deden de bezoekers uit Groningen wel; bij hun eerste de beste aanval. Lovre schoot raak. Het bleek meteen de doodsteek. Excelsior herpakte zich niet en verloor uiteundelijk met 0-2. Toch zag trainer Lokhoff licht puntjes: 'Het is lang geleden dat we zo goed speelden als in de eerste helft. We hebben druk gezet en goed positiespel gespeeld. Daarnaast wonnen we de meeste duels. Dat is vaak bepalend, alleen maakten we de goals niet. We waren erg naïef in de afwerking. Onze eerste fout achterin werd direct afgestraft.' Desondanks is Excelsior nog steeds in staat de doelstelling voor dit seizoen te realiseren. 'We gaan vrolijk verder en zullen er alles aan doen in de Eredivisie te blijven. De journalisten hebben er allemaal statistiekjes bijgehaald over onze negatieve serie, maar we leven nog steeds,' aldus Lokhoff. Excelsior heeft de laagste begroting in de Eredivisie. Desondanks begon de club sterk aan het hui dige seizoen en bivakkeerde de ploeg zelfs even in het linkerrijtje. Lang duurde dat niet. Gestaag daalde de ploeg van trainer Ton Lokhoff op de ranglijst. Inmiddels is de club daar aanbeland waar iedereen Excelsior verwachtte: in de onderste regionen. tekst Arnout Verzijl Ajax Kick Off Excelsior

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 26