Vakgenoten Ryan Babel 15 Babel meet zich graag met ervaren voet ballers en vakgenoten als Seedorf, Edgar Davids en Patrick Kluivert. Niet alleen op het veld met, of tegenover elkaar. Ook daarbuiten. Babel voelt zich absoluut niet te groot om de routiniers om raad te vragen. 'Het zijn allemaal vrienden, die mij ook wel voorzien van tips.' Davids is een jeugdheld die recent met open armen werd ontvangen door de Ajax-selectie. Babel kende Davids al wat langer vrij goed. 'Hij is iemand die jou bijvoorbeeld kan waarschuwen voor de ge varen in het voetbal. Tegen Feyenoord was hij ook duidelijk aanwezig. Edgar geeft de groep extra zelfvertrouwen. Als het voetbal lend niet lukt, gooit hij er de beuk in. Patrick Kluivert was eigenlijk de eerste spits die echt indruk op me heeft gemaakt. Eigenlijk al vanaf mijn elfde, toen ik door Ajax werd gescout. Wat me zo aanspreekt in de spits- Kluivert? Zijn uitstraling en blijdschap na een treffer. Altijd mooi om te zien. We hebben ooit een keer samen gerevalideerd. Daarna hebben we contact gehouden.' Zelf is hij niet zo'n juicher. Zelfs zijn tref fer voor Oranje werd ingetogen gevierd. Al te uitbundig gejuich past niet bij zijn persoonlijkheid. 'Ik ben wat dat betreft een binnenvetter,' stelt Babel met een vilein lachje. 'Soms lijkt het alsof ik niet blij ben, maar dat ben ik wel degelijk. Heel blij zelfs. Ik vier dat van binnen, vind het moeilijk om zoiets te uiten. Op het veld ben ik gewoon niet zo uitbundig.' De contractverlenging die hij onlangs met zijn club overeen kwam, stemt Babel con tent. De veelbelovende rasvoetballer staat nu tot 2010 onder contract als Ajacied. 'We hebben de puntjes op de i gezet en waren er toen best snel uit. Het heeft echt niet zoveel moeite gekost om overeenstemming te bereiken als wel werd gesuggereerd. Ryan Babel trekt op de hem typerende manier ten aanval tegen Roda JC. Ajax Kick Off Excelsior

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 15