Merkwaardig net ïn- )p- )el. af. .lie de 3et ;en >ed lar na lar Ik iet tot ws ei- ijn ;rt, we :ici als og hij ms ict let in ;rs. Ryan Babel 13 Ten Cate heeft Babel 'gewoon' een keer in de punt van de aanval geposteerd. Niets meer en niets minder. Babel: 'Kritiek hoort erbij. Tegen goede kritiek moet je kunnen, vind ik. Van kritiek word je beter. Als mensen terecht kritisch zijn, hoor je mij ook niet. Maar het wordt allemaal anders als de kritiek omslaat in het afbranden van iemand.' Babel zet zijn woorden kracht bij met een voorbeeld. Een analyticus liet zich ooit laatdunkend uit over de inmiddels oud-Ajacied Nourdin Boukhari. Om de linkspoot bij een persoonlijke ontmoeting vervolgens doodleuk de hand te wil len drukken. Babel vindt zoiets op *-1 zijn minst een tikkeltje merkwaardig. Sommige aandacht wekt sowieso verwondering. 'Media kunnen een beeld oproepen dat helemaal niet klopt. Toch kunnen mensen dat beeld overne men. De insteek van sommige media is te ne gatief. Dan lijkt het wel alsof bepaalde mensen je een dip willen aanpraten. Soms worden dingen opgeschreven zoals je ze helemaal niet hebt bedoeld. Of willen anderen iets creëren tussen jou en een medespeler. Ik kan daar niks mee.' Zijn voorkeur voor een plek in de spits heeft Babel nooit verbloemd. 'Er wordt wel gezegd dat een plek op links beter voor mij is. Vooral omdat ik daar meer ruimte zou hebben om acties te maken. Ik ben het daar niet mee eens. Ik zie in de spits juist meer mogelijkheiden. Waarmee ik niet wil zeggen dat ik niet op links wil spelen hoor. Hoe ver ik nu ben als spits? Ik denk dat ik zo rond de veertig procent zit van mijn ontwikkeling als spits. Ik kan dus nog veel completer worden.' Terug naar de essentie, terug naar waar het werkelijk om draait. Voetbal in zijn meest pure vorm. Voetballen voor Oranje en voor Ajax. Geen meningen, maar concrete voet baldaden. Zijn treffer tegen de Russen ver vult de Ajacied ook twee dagen later nog met bijna tastbare trots. 'Scoren voor Oranje brengt toch een andere bele ving met zich mee dan scoren voor Ajax,' klinkt het kelijk behoort tot de beste voetballers van zijn land. 'Je bent echt een van de uitverkorenen. Zo voel ik dat echt. Je be hoort tot de beste spelers van Nederland. Ik vind het een enorme eer. Ook om samen te spelen met iemand als Clarence Seedorf, ja. Hij is toch een boegbeeld. Hopelijk mag ik nog wat interlands met hem samenspelen.' Na een korte stilte en met een twinkeling in de ogen: 'Misschien zelfs wel een EK.' tisch. Wat volgt is een verhaal over voet balgevoel. Bij het we kelijks spelen in een Ajax-shirt hoort een ander gevoel dan min der frequent voetballen in het tricot van Oranje. Een oranje omhulsel is de bevesti ging dat de speler wer- Ajax Kick Off Excelsior

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 13