Voorbeschouwing verder een beperkte middenvelder. Op het middenveld moet Ajax het vooral hebben van de klasse van Wesley Sneijder. De komst van Edgar Davids in de afgelopen transferperiode heeft de mogelijkheden in die linie in ieder geval flink vergroot. Voorin heeft Klaas-Jan Huntelaar een andere rol gekregen. De topscorer van afgelopen seizoen moet meevoetballen, anderen in stelling brengen en zich niet meer louter op zijn specialiteit - scoren - richten. De nieuwe aanpak van Ten Cate heeft nog geen vruchten afgeworpen, waardoor de positie van 'The Hunter' niet meer zo onomstreden is als een halfjaar geleden. Ryan Babel en Leonardo staan te trappelen om de spitspositie over te nemen. Op rechts heeft Tom De Mul zijn plek veroverd, terwijl Babel op links een zekerheidje is. Kenneth Perez laat bij zijn invalbeurten regelmatig zien, klaar te zijn voor een basisplaats en de komst in de winterstop van Leonardo vergrootte de mogelijkheden voorin nog meer. Al vóór de winterstop zei Ten Cate dat zijn ploegen altijd pas in de tweede helft van de competitie tot hun beste prestaties komen. En met de komst van Davids en Leonardo voor Markus Rosenberg en Mauro Rosales is de kans groot dat de motor inderdaad nu pas goed op gang komt. In de Amsterdam ArenA won Ajax eind oktober met 2-0 van ADO Den Haag. Gabri en Sneijder beslisten binnen twee minuten het duel. Maar, zoals gezegd, reizen de Amsterdammers nooit met een gerust gevoel af naar het Zuiderparkstadion. Vandaag zal blijken of ADO Den Haag het zelfvertrouwen van de bezoekers nog een deukje kan toebrengen. Opgericht: 18 maart 1900 Stadion: Amsterdam ArenA (51.342 zitplaatsen) Hoofdsponsor: ABN Amro Internet: www.ajax.nl Erelijst: 25 keer landstitel, 15 keer nationale beker, 4 keer Europa Cup I, 1 keer Europa Cup II, 1 keer UEFA Cup, 3 keer Europese Super Cup, 2 keer Wereldbeker, 4 keer Johan Cruijff Schaal

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 5