9® Tegenstander van vanmiddag: Ajax Vonrheschnuwing Vandaag komt Ajax op bezoek in het Zuiderparkstadion. Een duel waarin beide teams de punten meer dan hard nodig hebben. De redenen verschillen echter nogal. Ajax is aan een inhaalrace begonnen in de richting van de voor af gedoodverfde kampioen PSV en slaagt daar de laatste weken heel aardig in. ADO Den Haag wil zich weer gaan mengen in de strijd om de felbegeerde plaats vijftien. Afgelopen seizoen had ADO Den Haag misschien wel meer dan ooit de kans om de bezoekers met een nederlaag terug te sturen naar Amsterdam. In het Haags Kwartiertje bleef Ajax maar ternauwernood overeind. Michael Mols' treffer was niet voldoende voor de thuisoverwinning, Ajax zegevierde met 1-2. Twee jaar geleden was dat wel anders. Toen slaagde de thuisploeg er zelfs in een 0-3 achterstand goed te maken en eindigde het duel alsnog in 3-3. Weer één jaar daarvoor kwamen de Hagenaars op voorsprong, maar wisten die - ondanks een rode kaart voor Johnny Heitinga - niet vast te houden (1-4). Het geeft in ieder geval aan dat Ajax gewoonlijk allerminst een makkelijke middag kent in het Zuiderparkstadion. Een makkelijk seizoen 2006/2007 kennen de Amsterdammers ook niet. Zoals gebruikelijk waren de verwachtingen in de Amsterdam ArenA weer hooggespannen. Henk ten Cate was Danny Blind op gevolgd als hoofdtrainer en een viertal nieuwe aankopen voegde zich bij de selectie, waarvan onder meer Steven Pienaar, Hatem Trabelsi, Tomas Galasek en Nourdin Boukhari afscheid hadden genomen. Ervaren krachten als Jaap Stam, Kenneth Perez, Gabri, Roger en George Ogararu moesten de balans in de spelers groep herstellen. Ervaring en mentale hardheid was wat Ajax nodig had. Aan de hooggespannen verwachtingen kwam echter al snel een einde toen FC Kopenhagen te sterk bleek in de voorronde van de Champions League. Het werd echter afgedaan als een incident. Bijna een halfjaar na die uitschakeling voor de Champions League kan worden geconstateerd dat Ajax nog altijd uitermate wisselvallig presteert. Na 23 wedstrijden neemt Ajax de tweede plek in, met vijf punten achterstand op koploper PSV. Dat was niet waar men aan het begin van het seizoen op had gehoopt in Amsterdam. Voorlopig is de Johan Cruijff Schaal het enige waarvan Ajax de Eindho- venaren heeft weten af te houden. De voorsprong die PSV eerder dit seizoen had is geslonken tot vijf punten, niet langer onoverbrugbaar dus. Zeker niet na de twee nederlagen die PSV in de afgelopen twee weken leed. Overigens doet Ajax nog wel mee aan het toernooi om de KNVB beker (vol gende tegenstander: Willem II) en de UEFA Cup (Werder Bremen). Het Ajax van Ten Cate 'staat' achterin redelijk, al is de verdediging kwetsbaar zodra routinier Jaap Stam niet van de partij is. Ook Zdenek Grygera heeft dit seizoen aangetoond dat het erg jammer is dat Ajax de Tsjech na dit seizoen kwijtraakt. John Heitinga lijkt eindelijk zijn plek gevonden te hebben. Als middenvelder met de punt naar achter is hij, spelend voor de verdedi ging, een openbaring. Gabri is de motor van de ploeg, hij blijft rennen en gaten vullen, maar is

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 3